Азаров: На держпідприємствах квітне корупція

Прем‘єр-міністр Микола Азаров закликав міністрів його уряду до персональної відповідальності за корупцію у відомствах, які вони очолюють.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Азаров закликав міністрів не ховати голову в пісок, а сміливо дивитися в очі корупції.

Відкриваючи засідання Кабінету міністрів, Азаров сказав, що його передусім непокоїть те, що лише за три місяці 2011 року ревізори виявили близько 3 тисяч фінансових порушень у роботі державних підприємств.

"Над кожним з цих державних підприємств, організацій, установ стоїть або міністр, або керівник відомства. Як можна ховати голову в пісок і чекати, що така система якимось дивом викличе довіру з боку громадян, бізнесу, інвесторів?"

Закони є. Залишилось їх виконувати

Прем‘єр-міністр доручив керівництву Держфінінспекції підготувати ґрунтовний аналітичний звіт щодо системних причин порушень фінансово-господарської дисципліни на державних підприємствах з метою "усунення такого ганебного стану справ".

"Ми зобов’язані подолати корупційний опір і ліквідувати саму можливість зловживань з бюджетними коштами в сфері державних закупівель. Всі необхідні інструменти для цього є. Діє достатньо чіткий закон про державні закупівлі. Його треба до букви виконувати. Прийнято фундаментальний закон щодо боротьби з корупцією. Його треба неухильно виконувати", - сказав Азаров на засіданні Кабміну.

Президента хвалять, каже прес-служба

А тим часом прес-служба президента повідомляє про успіхи Віктора Януковича у боротьбі з корупцією. Щоправда, у розміщеному на офіційному сайті глави держави повідомленні, йдеться не про засуджених корумпованих високопосадовців, а про те, як антикорупційні зусилля Віктора Януковича похвалила одна з міжнародних організацій - Міжнародна асоціація антикорупційних органів.

"У 2010 році Україна досягла вагомих успіхів у розбудові ефективного національного антикорупційного механізму. Органи правозастосування в Україні досягли видатних успіхів у протидії корупції. Особливо слід відзначити їх останні зусилля, зосереджені на боротьбі з корупцією на вищих рівнях державної влади. Вперше з часу набуття Україною незалежності до високопосадовців були застосовані процедури антикорупційних перевірок та розслідувань", - йдеться у листі генерального секретаря МААО Є Фенга, якого цитує прес-служба Януковича.

Держдеп США успіхів не бачить

Повідомлення про похвальний лист для Януковича розмістили на офіційному сайті президента через чотири дні після того, як Державний департамент США оприлюднив свої висновки про стан із правами людини в Україні. "Корупція залишається широко розповсюдженою проблемою",- сказано у звіті Держдепу.

В українському суспільстві гостроти дискусіям про корупцію додає оприлюднення річних декларацій про статки українських високопосадовців. Чимало з них, згідно з податковими документами, є офіційними мільйонерами і продовжують суміщати роботу в органах влади і власний бізнес.

Що ж стосується самого Віктора Януковича, то, згідно з декларацією, у 2010 році він купив 1, 7 гектара землі. Якщо йдеться про земельну ділянку, на якій розташований президентський маєток "Межигір‘я", то, як пише інтернет-видання Українська правда, та земля неподалік Києва коштувала би Януковичу за ринковими цінами кілька мільйонів доларів. За підрахунками УП, торік офіційно таких грошей у президента бути не могло - згідно із тією ж таки декларацією про доходи.

Новини на цю ж тему