КДБ шукає політичні мотиви вибуху у Мінську

Вибух у Мінську Копирайт изображения Reuters
Image caption У церквах Мінська ставлять свічки за загиблими у вибуху

Слідчі склали фоторобот підозрюваного в організації вибуху на станції "Кастричніцька" або "Октябрьская". За словами міністра внутрішніх справ Анатолія Кулєшова, фотороботи складені зі слів очевидців і відеоматеріалів.

"Ми дійсно переглядаємо ті відеозаписи, що були нами вилучені не тільки в районі місця злочину, варварського злочину, але і в інших місцях. Крім того, в процесі роботи ми отримали конкретну інформацію від громадян, які залишились небайдужими до цього лиха, до цієї трагедії і вони нам дійсно надали інформацію щодо конкретних осіб, які викликали у них підозри. З цього ми маємо фотороботи".

Також пан Кулєшов повідомив, що з метою посилення безпеки на кінцевих станціях метрополітену встановлено металодетектори.

Основною версією вибуху називають спробу дестабілізації ситуації в Білорусі. Раніше також повідомлялося дві інші версії. У КДБ вважають, що вибух могли також організувати анархісти або психічно нездорові люди.

У Мінськ прибули спеціалісти російських служб безпеки, які допомагатимуть у розслідування інциденту.

Наразі білоруська влада не розголошує прізвища затриманих.

Потужність вибухового пристрою в мінському метро, за попередніми даними, склала 5-7 кілограмів у тротиловому еквіваленті.

Державне телебачення Білорусі повідомило, що пристрій був начинений металевими предметами, що збільшує потенційну кількість постраждалих.

У результаті вибуху у мінському метро у понеділок ввечері загинуло дванадцятеро людей і майже сто п'ятдесят отримали поранення.