Тимошенко: нова справа є інформаційною підготовкою

Після тригодинного перебування у стінах Генпрокуратури Юлія Тимошенко заявила, що проти неї порушено кримінальну справу - за газову угоду з Росією, нібито невірно укладену 2009 року.

Копирайт изображения AFP
Image caption Юлія Тимошенко виключає, ніби українська влада намагається чинити тиск на прем'єра Путніа.

За словами Юлії Тимошенко, їй було пред'явлено дві з половиною сторінки опису, як вона невірно укладала газову угоду 2009 року. Екс-прем'єр сказала журналістам, що їй інкримінують перевищення службових повноважень.

Юлія Тимошенко переконана, що порушення цієї кримінальної справи чинна влада використовуватиме для "виправдання своїх недержавницьких дій":

"Я думаю, Янукович такою справою готує собі ідеологічну базу для розмови з суспільством, інформаційну базу для тієї здачі національних інтересів, яка буде відбуватися в найближчі тижні або місяці. Здача національних інтересів буде виглядати приблизно так: "Ви бачите, що Тимошенко підписала таку газову угоду і тепер ми вимушені відмовитися від нашої європейської перспективи. Ми змушені відмовитися від зони вільної торгівлі з Європою, йти в Митний cоюз", а ще вони будуть "вимушені" здати "Нафтогаз". Саме тому зараз народилася ця кримінальна справа", - пояснила свою версію екс-прем'єр.

Це уже третя кримінальна справа заведена ГПУ проти екс-прем'єра.

ГПУ заперечує допит Путіна

Між тим низка ЗМІ повідомили з посиланням на адвоката екс-прем'єра Богдана Ференца, ніби слідство може допитати Владіміра Путіна стосовно угоди 2009 року. Пан Ференц послався при цьому на слова, нібито сказані йому слідчим ГПУ.

Після того, як слова адвоката поширило чимало засобів масової інформації, Генпрокуратура України спростувала, ніби має намір проводити такий допит.

У заяві прес-службі на сайті ГПУ сказано:

"Генеральна прокуратура України категорично заявляє, що розповсюджена інформація є абсолютною неправдою. Жодних заяв з цього приводу слідчий не висловлював. І, як повідомив нам сам Богдан Ференц, такої інформації він не надавав".

ГПУ вважає:

"Отже очевидним є факт втручання у хід досудового слідства і намагання дискредитувати слідчого у кримінальній справі".

Справа Тимошенко, Путін і газові угоди

Відповідаючи на питання журналістів, Юлія Тимошенко заявила, що не вірить, ніби збудження справи є елементом тиску офіційного Києва на російського прем'єра.

Про відкриття справи щодо газових контрактів у понеділок, напередодні візиту Владіміра Путіна до Києва, повідомив перший заступник генпрокуратури Ренат Кузьмін.

Того ж дня пані Тимошенко намагалася отримати постанову, однак потім повідомила, що це їй не вдалося.

Низка українських політологів, опитаних інформагенством УНІАН, вважає, що за відкриттям нової справи щодо газових угод, українська влада намагається здійснити тиск на уряд Росії, добиваючись зниження цін на російський газ.

Раніше подібну думку в інтерв'ю Бі-Бі-Сі висловлював російський політолог Станіслав Бєлковський, пов'язавши відкриття справи проти Тимошенко з візитом пана Путіна.

Новини на цю ж тему