НАТО хоче літаків для операцій у Лівії

Міністри закордонних справ НАТО зустрічаються в Берліні Копирайт изображения Getty
Image caption Андерс Фог Расмуссен хоче ще трохи літаків

Міністри закордонних справ країн НАТО на засіданні в Берліні намагаються подолати розбіжності між окремими країнами альянсу стосовно повітряної кампанії в Лівії.

Франція і Сполучене Королівство переконують інші країни НАТО посилити військовий тиск на полковника Муаммара Каддафі. Минулого місяця США, Франція і Британія розгорнули кампанію ударів з повітря по військових цілях у Лівії, щоб не допустити вбивства лівійських цивільних силами Каддафі. Відтоді керівництво кампанією перебрав на себе блок НАТО.

Генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен у виступі перед міністрами закордонних справ заявив, що НАТО потрібно більше літаків для місії в Лівії.

За його словами, жодна країна НАТО на зустрічі в Берліні не висловила готовності надати додаткові бойові літаки, але пан Расмуссен додав, що не втрачає надії.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі на берлінському саміті, Лондон і Париж спільно переконували партнерів у блоці НАТО активніше долучитися до кампанії ударів з повітря, щоб надати надійніший захист цивільним лівійцям і допомогти вивести військову ситуацію з глухого кута.

Лівійська кампанія викликала поділ усередині НАТО: проти неї виступили Туреччина і Німеччина.