НАТО продовжує авіаудари по Лівії

Повстанці у Лівії Копирайт изображения Reuters
Image caption Сполучені Штати, Британія та Франція вважають, що захисту цивільного населення мало - необхідно усунути від влади полковника Каддафі

Літаки НАТО здійснили щонайменше два авіаудари проти військових об’єктів у Тріполі за останню добу.

Раніше у НАТО заперечували повідомлення з Лівії про авіаудари, однак зараз посилаються на нові повідомлення від пілотів.

Кореспондент Бі-Бі-Сі відвідав пошкоджене кафе в університетському містечку неподалік від місця авіаударів. Йому сказали, що семеро людей отримали поранення.

Сполучені Штати, Британія та Франція підтвердили необхідність і далі тиснути на полковника Каддафі, не зважаючи на те, що не всі країни НАТО активно підтримують військову кампанію у Лівії, проти неї виступили Туреччина і Німеччина.

Американський президент Барак Обрама, британський прем’єр Девід Камерон і французький президент Ніколя Саркозі написали до впливових газет, що захисту цивільного населення недостатньо - полковник Каддафі має бути усунений від влади.

Раніше країни Північно-Атлантичного альянсу відкинули заклики Британії та Франції завдавати більше авіаударів проти сил полковника Каддафі у Лівії.

Тим часом Іспанія твердить, що не братиме участі у наземних операціях в Лівії, а Сполучені Штати заявляють, що і далі відіграватимуть допоміжну роль у військовій кампанії і задоволені тим, як виконує свою місію НАТО.

Цю позицію озвучив речник Білого Дому Джей Карні: "Ми переконані, що НАТО цілком до снаги здійснення цієї операції. Варто нагадати її головні завдання, які окреслені дуже чітко: патрулювання зони, забороненої для полетів, дотримання ембарго на постачання озброєнь і захист цивільного населення. У резолюції Ради Безпеки немає жодної згадки про те, що метою військовою операції є зміна режиму в країні. НАТО лише виконує завдання, визначені резолюцією, і ми, як член НАТО, є учасником цієї операції, допомагаючи у її виконанні".

Раніше генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен у виступі перед міністрами закордонних справ заявив, що НАТО потрібно більше літаків для місії в Лівії.

За його словами, жодна країна НАТО на зустрічі в Берліні не висловила готовності надати додаткові бойові літаки, але пан Расмуссен додав, що не втрачає надії.