НАТО допоможе провести Євро-2012?

Північноатлантичний альянс може допомогти Україні та Польщі гарантувати безпеку учасників і вболівальників чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Копирайт изображения AFP
Image caption Грищенко і Клінтон на засіданні комісії Україна-НАТО

Комісія Україна–НАТО, засідання якої завершилося у п'ятницю у Берліні, та річна національна програма співробітництва Україна–НАТО зберігають свою центральну роль у подальшому розвитку співробітництва України з альянсом на основі спільних цінностей. Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ України.

"Існуюча співпраця між НАТО та Україною у цій сфері має потенціал для подальшого розвитку. Відтак сторони розглянули можливість допомоги альянсу під час організації Євро- 2012, господарями якого будуть Україна та Польща".

Ідеться передусім про співробітництво у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій невоєнного характеру. У заяві зазначено також, що громадськість України буде інформуватися щодо усіх аспектів співпраці з альянсом.

У заяві, оприлюдненій на сайті міністерства закордонних справ України, підкреслено, що "Україна має ключове значення для євроатлантичної безпеки і готова продовжувати активний політичний діалог і практичне співробітництво із НАТО".

Тим часом оглядачі підкреслюють, що з приходом до влади Віктора Януковича і Партії регіонів Київ відмовився від намірів вступати до НАТО і вилучив інтеграцію до альянсу з військової доктрини, де наголос зроблено на позаблоковості.

Що стосується допомоги НАТО у проведенні Євро-2012, то ще на початку березня було повідомлено про проведення консультацій щодо поглиблення партнерства і використання досвіду та експертизи альянсу при організації представницького футбольного турніру.

Про це, зокрема, повідомляв посол України в НАТО Ігор Долгов раніше, після завершення засідання комісії Україна-НАТО на рівні послів.

Image caption Футбольні фани можуть спати спокійно: їхню безпеку гарантуватиме НАТО?

За словами пана Долгова, ідеться, зокрема, про гарантування безпеки цивільних (невоєнних) ситуацій при проведенні масштабних заходів, інформацію про ситуацію у повітрі та обмін нею в режимі реального часу.

1 липня 2010 року Верховна Рада прийняла Закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який закріпив позаблоковий статус України.

Вже у листопаді президент Янукович наказав продовжити конструктивне партнерство з НАТО і запровадив для цього інститут національних координаторів.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час візиту до Києва запропонував Україні розглянути можливість участі у створенні системи протиракетної оборони на базі альянсу.

У планах - поглиблення співпраці щодо нових безпекових викликів: тероризму, розповсюдження зброї масового враження, кібернетичну та енергетичну загрози.

Новини на цю ж тему