Мінагрополітики спростовує тиск на Kyiv Post

Міністерство аграрної політики та продовольства України у своєму коментарі, розповсюдженому серед журналістів, спростовує причетність голови відомства Миколи Присяжнюка чи будь-якої іншої посадової особи з установи до втручання у редакційну політику газети "Kyiv Post".

Копирайт изображения From Kyiv Post website
Image caption Інтерв'ю, навколо якого спалахнув конфлікт, опублікували у п'ятницю

"Міністерство аграрної політики та продовольства України не має жодного стосунку до конфліктів всередині редакції газети "Kyiv Post", - йдеться у повідомленні.

У коментарі також зазначено, що міністерству "не відомо про причини звільнення головного редактора газети Брайана Боннера, оскільки це не входить до компетенції Мінагропрому".

Конфлікт спалахнув навколо інтерв’ю, яке міністр Присяжнюк дав журналістам "Kyiv Post" і яке вийшло у п’ятничному номері видання.

Напередодні редакція газети "Kyiv Post" розпочала страйк з вимогою повернути на посаду звільненого власником видання редактора Браяна Боннера.

За допомогою соціальної мережі Facebook журналісти оприлюднили заяву, де сказано, що вони продовжать писати та редагувати статті, але не випустять жодного нового номеру газети, допоки не будуть задоволені їхні вимоги.

А рішення власника Мохаммада Захура звільнити головного редактора газети "Kyiv Post" Браяна Боннера журналісти називають "втручанням в незалежну діяльність редакції". У тій же заяві сказано, що головного редактора звільнили через відмову не публікувати інтерв’ю з міністром Миколою Присяжнюком.

Журналісти "Kyiv Post" також сказали, що найближчим часом опублікують коментар власника, пана Захура, з цього приводу.

За даними журналістів газети, міністр Микола Присяжнюк просив видавця "Kyiv Post" не дозволяти друкувати інтерв’ю із ним, але сам міністр спростував це.

Раніше схожі проблеми виникли в іншого видання – "Газета по-киевски". З 11 березня вона не виходить у друкованому вигляді, до чого, за даними деяких ЗМІ, призвів конфлікт між інвесторами та редакцією.

Опозиційні сили вбачають у цих інцидентах наступ на свободу слова та пов’язують із тиском чинної влади. Натомість і сам президент Віктор Янукович, і представники його адміністрації завжди категорично спростовували будь-які звинувачення у тиску на ЗМІ.

Англомовна газета "Kyiv Post" була заснована у 1995 році Джедом Санденом, але з 2009 року її видавцем є громадянин Великої Британії та співвласник групи ISTIL Мохаммад Захур.