Аварію на Фукусімі "подолають за 9 місяців"

Image caption АЕС охолоджуватимуть 9 місяців?

Компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" у Японії заявила, що розробила план врегулювання ситуації вже впродовж дев'яти місяців.

Цунехіса Кацумата, керівник Tokyo Electric Power Со (Tepco) заявив на прес-конференції в Токіо, що для зупинки реактора в охолодженому стані потрібно саме дев'ять місяців.

Tokyo Electric Power, один з найбільших виробників електроенергії в Азії і оператор атомної електростанції "Фукусіма-1", має намір зменшити витоки радіації через три місяці, а потім протягом 3-6 місяців охолодити реактори.

Крім того, компанія має намір накрити корпус реактора, який отримав серйозні пошкодження в результаті землетрусу 11 березня.

За словами Кацумати, це дозволить десяткам тисяч сімей із зони евакуації навколо АЕС повернутися в свої помешкання.

"Ми приносимо щирі вибачення за завдані проблеми, - заявив глава Tepco. - Ми робимо все можливе, щоб запобігти загостренню цієї кризи".

Раніше уряд Японії зажадав від оператора визначити чіткі часові рамки усунення витоків.

Рівень радіації в морі зростає

Копирайт изображения AP
Image caption Очищення території, яка постраждала від цунамі та аварії на АЕС

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Токіо Роланда Бурка, головна проблема полягає в тому, що досі не зрозуміло, чи реальним є дев'ятимісячний план.

У п'ятницю рівень радіації в морі поруч із другим реактором перевищував допустимі японськими законами норми в 6,5 тисяч разів. Ці дані викликали нову хвилю критики на адресу Tepco, оскільки днем раніше норми були перевищені лише в 1,1 тисячі разів.

Між тим, інженери Tepco мають намір відправити два радіокеровані роботи всередину одного з реакторів, щоб заміряти рівень радіації і температуру.

Рятувальники не могли потрапити ні в одну з будівель реакторів із моменту катастрофи.

У неділю допомогу у відновленні Японії пообіцяли США.

Жертвами землетрусу і наступного за ним цунамі стали 14 тисяч осіб. Ще стільки ж людей досі вважаються зниклими безвісти.

Новини на цю ж тему