Ціна на золото побила нові рекорди

Копирайт изображения PA
Image caption Золото не втрачає привабливості

Ціна на золото у світі побила нові рекорди і сягнула понад 1500 доларів за унцію. Останнє зростання пояснюють занепокоєнням тими боргами, які накопичили уряди розвинутих індустріальних країн.

Багато міжнародних інвесторів розглядають золото як безпечний прихисток для своїх грошей, коли виникає занепокоєння іншими цінними паперами, як от: державними бондами або борговими зобов’язаннями урядів заможних країн.

У Європі зростає занепокоєння, що Греція може оголосити дефолт, а інші країни не дають собі раду із зростаючими боргами. Існує також занепокоєння станом американського державного боргу, з приводу якого висловили застереження кредитні агенції.

Досі США не втрачали свого тризіркового рейтингу кредитоспроможності, але виглядає, що це може статися у майбутньому. Це не означає, що США можуть оголосити дефолт, але інвестори, які купили американські державні бонди, особливо, іноземні інвестори можуть втратити гроші. Це може статися через високу інфляцію, слабкий курс долара, падіння цін на бонди або їх масовий продаж. У такому контексті багато інвесторів вирішують, що купівля золота є більш привабливою інвестицією.