Український лікар загинув у Лівії

Госпіталь у Місураті Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption У Місураті багато поранених

Український лікар - серед близько 10 цивільних, які загинули у середу в результаті мінометного обстрілу міста Місурата в Лівії.

За повідомленнями агентства Рейтер, українського лікаря вбило снарядом, коли він вийшов зі свого будинку. Його дружина-медсестра втратила обидві ноги, але залишилася жива.

Як розповів Бі-Бі-Сі лівійський лікар, загиблий український лікар був нейрохірургом. Він і його дружина, яка працювала разом з ним медсестрою, пакували валізи, збираючись повернутися на батьківщину.

У результаті обстрілу Місурати у середу також загинули двоє західних фотожурналістів. Читати подробиці

Міністерство закордонних справ України підтвердило, що загиблий українець був лікарем, який став жертвою обстрілу. МЗС вчергове заявило про стурбованість тим, що деякі громадяни України відмовляються від запропонованої можливості повернутися на батьківщину з таких небезпечних міст, як Місурата.

"Не прислухаючись до наших рекомендацій, українці стали заручниками ситуації в окремих містах, зокрема, в Місураті, навколо якого ситуація з безпекою стає загрозливою для життя", - сказав речник МЗС Олег Волошин.

За інформацією дипломатів, у Лівії наразі залишаються близько 500 громадян України, попри наполегливі заклики української влади залишити країну, де тривають бої. Серед українців, що відмовляються від евакуації, багато медиків, які працюють у різних регіонах Лівії.

Новини на цю ж тему