До Білорусі не пустили вже трьох українців

Михайло Каменєв (фото з сайту ФРІ) Копирайт изображения fri.com.ua
Image caption Михайло Каменєв - третій за 2 місяці правозахисник, якого не пустили до Білорусі

Білоруська влада заборонила у четвер в’їзд до країни вже третьому впродовж двох місяців правозахиснику з України. МЗС України передало Мінську ноту з вимогою пояснити ситуацію.

Як повідомив створений за сприяння ОБСЄ Комітет міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі, у четвер на кордоні білоруська влада зупинила заступника голови Всеукраїнської молодіжної організації "Фундація регіональних ініціатив" Михайла Каменєва.

Як повідомляється на сайті організації, яка є учасником Комітету, панові Каменєву, який також є членом Громадської ради при МВС, повідомили, що він – у списку "нев’їзних" до Білорусі.

Правозахисники твердять, що пан Каменєв прямував до Мінська як інформаційний помічник керівника Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

На сайті ФРІ сказано, що панові Каменєву поставили у паспорт штамп "В’їзд заборонений", не вказавши термін такої заборони.

Раніше цього тижня білоруська влада заборонила в’їзд до країни іншій активістці ФРІ Марині Цапок, а на початку березня – Максиму Кицюку.

Усі вони співпрацюють з Комітетом міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

У в’їзді до Білорусі раніше також було відмовлено правозахиснику з Росії Андрєю Юрову - керівнику Міжнародної спостережної місії.

Мінськ "не відповідає" на ноти МЗС

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Президента Лукашенка "нудить від демократії" в Білорусі

Преса цитує посла України в Мінську, який сказав у п’ятницю, що влада Білорусі досі не відреагувала на ноту, яку у четвер передало МЗС України, вимагаючи пояснень щодо затримання на кордоні української активістки правозахисної організації.

"Відповіді від білоруської сторони поки не було. Взагалі, починаючи з 19 грудня минулого року українська сторона передала білоруському МЗС кілька нот стосовно людей, яких не пустили до країни. На жодну з нот ми не отримали відповіді," - цитує посла Романа Безсмертного "Дзеркало тижня".

Посол не виключив існування в Мінську "чорного списку" українських громадян, приїзд яких білоруська влада вважає небажаним.

У четвер міністерство закордонних справ України звернулося до Мінська з нотою, в якій просить пояснити, чому Марину Цапок не пустили до Білорусі.

Громадянку України зняли з потяга на кордоні.

Марина Цапок в оприлюдненій на сайті заяві назвала дії білоруської влади "прямим перешкоджанням роботі Міжнародної спостережної місії".

МЗС каже, що якщо будуть підтверджені поширені засобами інформації дані про існування так званих "чорних списків" українських громадян для в'їзду до Білорусі, реакція України буде негативною.

Лукашенка "нудить від демократії"

Тим часом президент Білорусі Алєксандр Лукашенка, промовляючи в четвер у парламенті, заявив, що в країні було "стільки демократії, що його аж нудило".

Пан Лукашенка, якого критикують за становище з правами людини у Білорусі, коментував вибух у метро в Мінську, внаслідок якого загинуло 13 людей.

Президент Білорусі звинуватив зовнішні сили у спробах дестабілізувати країну, маючи на увазі заборону США і ЄС щодо подорожей чільним урядовцям та інші санкції після затримання у Білорусі низки політиків та придушення протестів у день виборів.

Новини на цю ж тему