Economist про пентхауз Ахметова і крах цін

Копирайт изображения Reuters
Image caption Гайд парк у Лондоні

Economist вміщує статтю під заголовком "Незавершений крах", у якій стверджується, що нові рекорди на ринку престижного житла Британії лише засвідчують застій ринку нерухомості загалом.

Тижневик аналізує рекордну ціну, яку заплатив у Британії за квартиру український бізнесмен Ринат Ахметов – 136,4 млн. фунтів. (Пентхауз пана Aхметова займає три верхні поверхи престижного комплексу One Hyde Park).

Economist вражений, що кількість багатіїв з Азії та Близького Сходу, які бажають вкласти величезні гроші у житло в Лондоні,не зменшується, так ніби у світі не відбувся крах на ринку нерухомості.

З одного боку ціни на житло у Британії впали менш, ніж у США, і дещо піднялися після виходу з кризи. Зараз ціни утримуються на рівні 15% нижче, ніж свій попередній максимум.

Копирайт изображения Getty
Image caption Пентхауз пана Aхметова займає три верхні поверхи престижного комплексу One Hyde Park

У двадцяти провідних містах США ціни досі не відновилися після кризового падіння на 30%.

Відтак, оптимістичні інвестори могли б побачити можливість заробити у Британії.

Але поза модними дільницями центрального Лондона ситуація залишається хиткою.

Ціни практично не зросли за останні 6 місяців. Відносна ціна на житло залишається високою. За оцінками тижневика, ціна житла у співвідношенні до можливого доходу від здачі в оренду перецінена на 30%.

Часопис цитує Пола Дігла - консультанта з Capital Economics, який вважає, що на британському ринку нерухомості відбудеться другий раунд падіння вартості, який приблизить ціни на житло до середньостатистичного історичного співвідношення до середніх заробітних плат.

Economist приходить до висновку, що навіть, якщо низькі процентні ставки затримають падіння цін на житло, у довготерміновій перспективі цього буде не уникнути.

Новини на цю ж тему