Луценко нічого не їсть, але п'є воду

Юрій Луценко у залі суду Копирайт изображения UNIAN
Image caption Луценка продовжують тримати в СІЗО, хоча він дочитав усі матеріали кримінальної справи

Екс-міністр Юрій Луценко почав голодування у СІЗО, протестуючи проти свого утримання і порушення його прав. Про це Бі-Бі-Сі повідомили у прес-службі "Народної самооборони" - політичної сили, яку він очолює.

Раніше Юрій Луценко, якого суд у четвер залишив під вартою ще до 26 травня, заявив, що голодування - це єдино можлива у цій ситуації форма протесту проти порушень його прав. Пан Луценко перебуває під вартою впродовж 4 місяців.

Пан Луценко обіцяє голодувати, доки витримає його організм. У прес-службі кажуть, що екс-міністр нічого не їсть, а лише п‘є воду. Все це відбувається попри умовляння дружини утриматися від такої форми протесту, що може зашкодити здоров‘ю.

"Символічно, що Луценко почав голодування на Страсну п'ятницю. Однак ні про яке розговіння на Великдень мови йти не може. Юрій Віталійович - загартована людина і людина слова, як сказав - так і буде", - сказано у повідомленні для преси.

Про можливість такої форми протесту пан Луценко, за його словами, попереджав слідчих, завершивши ознайомлення із матеріалами справи. Відтепер, вважає екс-міністр, у слідчих немає підстав тримати його під арештом.

"Це все незаконно, але мене ніхто не хоче слухати. Тому останнє, що мені залишається, так захищати свою свободу".

Для забезпечення об'єктивності при розгляді справи в суді Луценко домагатиметься суду присяжних. Таке право передбачено у Конституції.

Юрій Луценко був заарештований 26 грудня 2010 року і зараз утримується у Лук'янівському СІЗО.

21 квітня Генеральна прокуратура просила Апеляційний суд продовжити термін арешту Луценка ще на 5 місяців. Однак суд частково задовольнив те прохання, подовживши утримання під вартою ще на місяць.

Напередоні він завершив ознайомлення з матеріалами кримінальної справи (47 томів), порушеної проти нього.

Сам факт утримання під вартою за відмову визнавати вину і давати покази Луценко вважає неконституційним і вже почав оскаржувати ті дії влади у Європейському суді з прав людини.

За його прогнозами, розгляд справи у Страсбургу почнеться не раніше липня-серпня цього року. Своє звернення до Європейського суду екс-міністр пояснює не лише своїми особистими інтересами.

"Це потрібно для всіх інших політиків, яких тримають в тюрмі, і яких збираються там тримати. Це потрібно для того, щоб прості неполітичні громадяни були захищені також. Те, що відбулось зі мною, відбувається з тисячами людей", - сказав Луценко.

Тим часом прес-служба політичної сили, лідером якої є Луценко, повідомила, що Європейський суд вже звернувся до українського уряду із запитаннями про законність утримання під вартою екс-міністра внутрішніх справ.

Народний депутат України Юрій Гримчак (фракція Наша Україна-Народна самооборона) заявив, що має намір в черговий раз зібрати підписи народних депутатів про передачу Луценка на поруки. "Я думаю, що наступного тижня ми почнемо збирати ці підписи", - сказав він у п'ятницю.

Новини на цю ж тему