У Сирії знову стріляють в демонстрантів

Протести в Сирії, знімок з мобільного телефона Копирайт изображения Getty Images
Image caption Інформації про події в Сирії, куди заборонено доступ міжнародним інформаційним агентствам, мало

У Сирії війська відкрили вогонь проти тисяч демонстрантів, які влаштували протест проти президента аль-Ассада після п’ятничної молитви.

Щонайменше троє людей, за словами очевидців, було поранено в Дамаску. Також повідомляють про сутички в двох інших містах.

Чисельні протести відбуваються в багатьох містах країни.

У четвер президент аль-Ассад, пішовши на поступки демонстрантам, скасував надзвичайний стан, який діяв у країні 50 років.

Правозахисники твердять, що впродовж протестів, які тривають вже багато тижнів, загинули понад 200 людей.

Речник правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) сказав, що президент аль-Ассад має можливість "підтвердити свої наміри, дозволивши протести у п’ятницю без жорсткого придушення."

"Реформи матимуть сенс лише у разі, як сили безпеки Сирії припинять стріляти, затримувати і катувати учасників протестів", - сказав Джо Сторк з Human Rights Watch.

Чіткі вимоги

Попри поступки уряду, згідно з повідомленнями, у багатьох містах Сирії знову спалахнуло насильство.

Чисельний протест відбувається в місті Дераа на півдні країни, де в березні влада жорстко придушила виступи проти президента.

Демонстранти закликають до відставки уряду президента Ассада.

Міжнародним інформаційним агентствам переважно заборонено доступ до Сирії, що обмежує потік інформації про події у тій країні.

Учасники протестів вимагають швидких реформ національних інституцій, припинення арештів і насильства проти демонстрантів, незалежне розслідування смерті учасників протестів, звільнення усіх політичних в’язнів і конституційної реформи.

Уряд твердить, що дослухається до вимог демонстрантів, і що президент Ассад проштовхує реформи.

Серед поступок, ухвалених цього тижня, дозвіл на мирні демонстрації та скасування судів, які опікувалися питаннями національної безпеки.

Новини на цю ж тему