Боротьба за вірних у Православній церкві

Патріарх Кирило Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Патріарх Кирило приїздить до України вчетверте за рік

Українська Православна Церква Київського патріархату заперечує дані соціологічного дослідження, які свідчать, що вона має вдвічі менше вірних, ніж УПЦ Московського патріархату.

Згідно з опитуванням, проведеним Інститутом соціології на замовлення Центру системного аналізу та прогнозування, 46% мешканців України вважають себе вірними УПЦ МП, 22% - УПЦ КП. 10% українців, за даними опитування, греко-католики.

У прес-службі УПЦ Київського патріархату заявляють, що ці дані "принципово розходяться" з підсумками інших соціологічних опитувань, згідно з якими їхніх прихильників - понад 30% , а Московського патріархату - 20%.

УПЦ КП також вказують на те, що дані дослідження, яке проводили у листопаді минулого року, оприлюднили за кілька днів до чергового візиту в Україні російського патріарха Кирила, який відбудеться 25-27 квітня.

"Напередодні чергового візиту патріарха Кирила знову розпочалася гра з цифрами. Це – класична інформаційна операція. Можливо великі цифри підтримки Московського патріархату та особисто патріарха Кирила тішать замовників цих цифр. Але від цього вони не стають більш правдивими", - йдеться у заяві.

Кирило і "російський світ"

Голова Російської Православної Церкви приїжджає в Україну вчетверте. Читати подробиці

Він був на інавгурації президента Януковича, минулого літа здійснив майже двотижневий пасторський візит по Україні, у листопаді був на ювілеї глави УПЦ МП митрополита Володимира.

На початку травня російський патріарх Кирило приїде знову. Планує відвідати Харків та Донецьк.

Image caption Інші українські церкви нарікають на привілейоване становище УПЦ МП

Часті візити провідника РПЦ в Україну представники інших українських церков вважають намаганням посилити вплив УПЦ МП.

Провідник Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук нещодавно висловив стурбованість "підміною понять", коли говорять про "російський світ", про який твердить патріарх Кирило.

"…Коли цей "рускій мір" перестає бути тільки "російським світом" і проектується як певний цивілізаційний простір, де українці мають бути обов’язковою, невід’ємною його складовою, то тут уже виникає багато запитань," – зауважив голова УКГЦ.

УГКЦ вважає, що і привілейоване ставлення президента Януковича лише до однієї конфесії – а саме УПЦ Московського патріархату – шкодить, як самій тій церкві, так і посилює вплив Московського патріархату на теренах України.

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що в Україні робляться спроби реалізувати масштабний план щодо розвалу і знищення Київського патріархату, кажучи, що цей план створений в Москві і запропонований Патріархом Кирилом і його прибічниками для реалізації в Україні.

В УПЦ КП також твердять, що священників та парафіян під тиском примушують переходити до Московського патріархату.

Президент Янукович на останній зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій запевняв, що його політика спрямована на забезпечення рівних прав і можливостей для всіх конфесій.

Новини на цю ж тему