Уряд Лівії застеріг про війну племен

повстанці в Місураті Копирайт изображения Reuters
Image caption Бойові дії в Місураті тривають майже 2 місяці

Лівійський уряд застеріг, що племена, віддані полковнику Каддафі, можуть взяти на себе боротьбу з повстанцями в місті Місурата, що може призвести до ще більшого числа жертв.

За словами уряду, з міста Місурата, яке армія Каддафі майже два місяці тримає в облозі, виводять війська.

Заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каім сказав, що племена обурені тим, що внаслідок боїв у місті стало неможливо жити.

Він твердить, що лідери племен запропонували свою допомогу у боротьбі з повстанцями. Урядовець каже, що армія Каддафі намагалася звести жертви серед цивільних до мінімуму, але племена, за його словами, не зважатимуть на жертви.

У суботу інформаційні агенства повідомляли про нові жертви в Місураті, де досі загинули близько 1000 людей, включно з українським лікарем.

Допомогові організації твердять про гуманітарну кризу в місті.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Тріполі каже, що режим Каддафі почувається в порівняній безпеці на заході країни через підтримку головних племен.

Водночас, уряд раніше вже застосовував перспективу громадянської війни між племенами як погрозу повстанцям та НАТО. Наш кореспондент каже, що, можливо, урядовець радше погрожував, ніж висловлювався про реальні перспективи залучення племен до бойових дій.

За словами нашого кореспондента, режим Каддафі почувається дедалі більш ізольованим і прагне дипломатичного розв’язання конфлікту.

Лідер повстанців у Бенгазі твердить, що уряд "грає в ігри", лякаючи заявами про учась племен у бойових діях і не виведе військо з Місурати.

Перший удар безпілотників Predator

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption США твердять, що вогонь буде більш прицільним

Тим часом США повідомили, що здійснили перший удар в Лівії за допомогою безпілотного апарату Predator.

НАТО твердить, що в результаті нападу знищено гранатомет поблизу Місурати.

Уряд Каддафі засудив рішення США надіслати до Лівії безпілотні апарати з ракетами, заявивши, що це спричинить ще більші жертви серед цивільних.

Напередоні Сполучені Штати схвалили використання двох безпілотних літаків, озброєних ракетами, у рамках операції НАТО у Лівії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Пошкоджений бункер в Тріполі

Міністр оборони США Роберт Ґейтс заявив, що безпілотники Predator завдаватимуть більш точні авіаудари, і що президент Барак Обама схвалив їхнє застосування.

Пентагон твердить, що безпілотники зможуть виявляти військових Каддафі, якщо вони ховаються у цивільних автомобілях або засіли в житловому районі.

Заступник міністра закордонних справ Лівії сказав Бі-Бі-Сі, що нові авіаудари в Лівії підірвуть заяви США і НАТО про те, що вони відновлюють у Лівії демократію.

Зранку у суботу сили НАТО завдали нових ударів у столиці Тріполі. Уряд твердить, що в результаті авіаударів загинули троє людей. Журналістам показали пошкоджений бетонний бункер біля резиденції Каддафі, в який вцілили дві ракети.