З афганської в'язниці втекла сотня талібів

Охоронці біля в'язниці у Кандагарі Копирайт изображения AFP
Image caption Частину в'язнів вдалося повернути за ґрати

З в'язниці в місті Кандагар в Афганістані через підземний тунель довжиною в кілька сотень метрів втекли понад 470 ув'язнених.

Представники місцевої адміністрації кажуть, що підземний хід був проритий ззовні з одного з будинків поблизу стін в'язниці; серед втікачів - 100 бійців і командирів Талібану, повідомив представник талібів Забіулла Муджахід.

За його словами, на спорудження підземного ходу довжиною 320 метрів пішло 5 місяців.

За даними афганської влади, деяких ув'язнених вже повернули до в'язниці, проте про точне число не повідомляється.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Підземний хід довжиною 320 м копали 5 місяців

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі один із утікачів повідомив, що він пройшов всю довжину тунелю за півгодини. Ув'язнені йшли всю ніч, на виході з тунелю на них чекали машини.

Всього у в'язниці містилося близько 1200 ув'язнених.

"Тунель ... був проритий з півдня на територію в'язниці, минулої ночі втекли 476 політичних ув'язнених", - заявив начальник в'язниці Гулам Дастагір Майяр.

Друга втеча

Це - вже друга масштабна втеча з в'язниці в Кандагарі за останні три роки.

У червні 2008 року на контрольно-перепускному пункті на вході до в'язниці підірвав себе смертник, після чого на волі опинилося 900 ув'язнених.

За цим пішла різка активізація бойовиків, нагадує кореспондент Бі-Бі-Сі. На реконструкцію в'язниці були витрачені мільйони доларів.

В'язниця знаходиться у віданні афганської влади, але сили НАТО в Афганістані заявили, що в разі необхідності готові допомогти місцевій владі у пошуку і затриманні ув'язнених.

НАТО готується до тривалого процесу виведення військ з Афганістану, першою стадією якого стане передача відповідальності за підтримання безпеки місцевим силам, яка розпочнеться в липні. Однак Кандагар не входить до числа міст і провінцій, які передбачається передати афганцям в першу чергу.

Аналітики очікують, що таліби спробують захопити контроль над регіонами, з яких піде НАТО.

Новини на цю ж тему