Італія і Франція хочуть реформувати Шенген

Копирайт изображения Getty
Image caption Уряди Італії та Франції не радять собі з кількістю бажаючих отримати притулок

Лідери Франції та Італії заявили, що Шенгенська угода, яка дозволяє пересуватися у ЄС без контролю на кордонах, має бути переглянута.

Президент Ніколя Саркозі та прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі зробили таку заяву після зустрічі, на якій обговорювали останню хвилю імміграції з Північної Африки.

Франція заявила протест після того, як власті Італії надали візи тисячам прохачів притулку з Тунісу, які змогли вільно пересуватися Європою.

Від початку року в Італію прибули понад 25 тисяч мігрантів, багато з яких втекли з Тунісу і мали на меті дістатися до родичів у Франції.

Обидва президенти постали під тиском правих партій у своїх країнах, які прагнуть обмежити імміграцію.

Шенгенська угода передбачає подорожі країнами ЄС та у Швейцарію, Норвегію та Ісландію без будь-яких перевірок на кордонах.

Прем’єр-міністр Берлусконі заявив, що обидві країни не вимагають скасування Шенгенської угоди, а її зміни на випадок надзвичайних ситуацій:

"У виняткових ситуаціях, ми вважаємо, що мають бути відхилення від Шенгенської угоди, і ми погодилися працювати над цим разом".

Обидва лідери заявили, що країни на півдні Європи не повинні залишатися на самоті з проблемою масової імміграції.

За словами президента Франції Саркозі, Шенгенська угода має бути зміненою, аби залишитися функціональною: "Ми маємо євро, ми реформували європейську економіку, ми прагнемо бачити те саме з Шенгенською угодою".

Політики однак усвідомлюють, що угода ухвалювалися тривалий час і тому її перегляд також буде тривалим.

Як повідомляє з Рима кореспондент Бі-Бі-Сі Данкан Кеннеді, криза з імміграцією засвідчила, у наскільки складній ситуації опинилися Італія і Франція, які не хочуть приймати нових біженців.

Париж і Рим закликають Брюссель переглянути Шенгенську угоду, щоб ця проблема не виникала у майбутньому.

Новини на цю ж тему