Тимошенко судиться з Фірташем у США

Копирайт изображения AP
Image caption Юлія Тимошенко позивається з "РосУкрЕнерго"

Лідер партії "Батьківщина", екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко називає свій позов в американському суді проти "РосУкрЕнерго" особистим подарунком президенту України Віктору Януковичу та співвласникові цієї компанії Дмитру Фірташу.

Про це Юлія Тимошенко написала на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter:

"Мій подарунок Януковичу-Фірташу до роковин харківських угод - позов до американського суду щодо корупції "РосУкрЕнерго". Починаємо міжнародне слідство".

Лідер партії "Батьківщина" пояснила своє звернення до іноземного суду неможливістю захистити інтереси України в національних судах:

"Наші суди здатні лише обслуговувати владу. Будемо захищати інтереси України в міжнародних судах. Фірташ поверне 12,1 млрд. кубів газу державі".

Юлія Тимошенко подала в суд Нью-Йорка позов проти швейцарської компанії RosUkrEnergo та її співвласника Дмитра Фірташа за звинуваченням у шахрайстві, порушенні прав людини і вимаганні.

У позові Юлії Тимошенко фігурують сто відповідачів, серед яких як приватні особи, так і компанії.

Згідно з документами, які надійшли до окружного суду Мангеттена, обвинувачені "підірвали верховенство закону в Україні" й "ошукали громадян країни", вплинувши на рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Згідно з матеріалами позову, сторона, що обвинувачує, бачить у рішенні Стокгольмського арбітражу "спосіб отримання величезних сум готівки".

Справа "РосУкрЕнерго" та справа Тимошенко

В червні 2010 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за спором між RosUkrEnergo, співвласником якої є також російський "Газпром", і "Нафтогазом", зобов'язавши українську компанію повернути швейцарському трейдеру вилучені в січні 2009 року 11 млрд. кубометрів газу і передати як "неустойку" ще 1,1 млрд. кубометрів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption БЮТ вимагав розслідування дій "РосУкрЕнерго" у парламенті, але результатів роботи тимчасової слідчої комісії досі не оприлюднено

Раніше стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" повернув RosUkrEnergo 12,1 млрд. кубометрів газу, які український холдинг зобов'язаний був віддати за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Генпрокуратура порушила цього місяця третю кримінальну справу проти Юлії Тимошенко. Цього разу за газові угоди з Росією, укладену 2009 року.

Юлія Тимошенко переконана, що порушення цієї кримінальної справи чинна влада використовуватиме для "виправдання своїх недержавницьких дій:

"Я думаю, Янукович такою справою готує собі ідеологічну базу для розмови з суспільством, інформаційну базу для тієї здачі національних інтересів, яка буде відбуватися в найближчі тижні або місяці. Здача національних інтересів буде виглядати приблизно так: "Ви бачите, що Тимошенко підписала таку газову угоду і тепер ми вимушені відмовитися від нашої європейської перспективи. Ми змушені відмовитися від зони вільної торгівлі з Європою, йти в Митний cоюз", а ще вони будуть "вимушені" здати "Нафтогаз". Саме тому зараз народилася ця кримінальна справа", - пояснила свою версію екс-прем'єр.

Новини на цю ж тему