FT: Тимошенко підвищує ставки проти Януковича

Тимошенко Копирайт изображения AP
Image caption Юлія Тимошенко твердить, що українська влада навмисне програла суд у Стокгольмі

Британська газета Financial Times написала про позов Юлії Тимошенко в американському суді проти компанії мільярдера Дмитра Фірташа РосУкрЕнерго.

Пані Тимошенко звинувачує РосУкрЕнерго та бізнесменів, які підтримують президента України ВІктора Януковича, у шахрайстві з газом на мільярди доларів, "рекеті" та політичних переслідуваннях.

Подавши позов до районного суду в Мангеттені, пані Тимошенко, як пише газета, підвищила ставки у протистоянні з паном Януковичем, який переміг її на президентських виборах.

Вона позивається з мільярдером Дмитром Фірташем та із зареєстрованою у Швейцарії компанією РосУкрЕнерго, якою спільно володіють "Газпром" і пан Фірташ.

Згідно із судовими паперами, пані Тимошенко звинуватила пана Фірташа, пов’язані з ним компанії та приблизно 100 осіб у шахрайстві шляхом маніпуляцій з вироком Стокгольмського Арбітражного суду минулого року.

Згідно з вироком у судовій справі, яку, за словами пані Тимошенко, українські посадовці навмисне програли в міжнародному суді, "Нафтогазу" наказали повернути РосУкрЕнерго 12 млрд кубометрів газу. У її позові до американського суду сказано, що вирок "широко вважають способом для пана Фірташа та його спільників заробити готівку для фінансування корупції та політичних переслідувань шляхом залякування, рекету та інших порушень засадничих і політичних прав людини".

FT пише, що пан Фірташ і РосУкрЕнерго поки що не коментували судовий позов. Раніше вони заперечували будь-яку провину.

Разом з пані Тимошенко позов подали ще 10 осіб, які твердять про політичні переслідування в Україні. Позов подано згідно із законом про дії, пов’язані з корупцією та рекетом.

У позові до американського суду автори називають пана Фірташа близьким спільником пана Януковича, адміністрація якого "провела хвилю арештів та розслідувань проти Тимошенко та її політичних союзників… в рамках кампанії знищення будь-якої політичної опозиції в Україні".

Газета пише, що звинувачення пролунали на тлі посилення міжнародної стурбованості тим, що президент Янукович зміцнив свою владу, завдаючи шкоди медіа, демократії та опонентів.

Новини на цю ж тему