Суд над Пукачем затягується

Георгій Гонгадзе
Image caption Загиблий журналіст Георгій Гонгадзе

Печерський суд Києва оголосив перерву до 26 травня у попередньому розгляді кримінальної справи щодо звинувачення екс-керівника служби зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексій Пукача у вбивстві Георгія Гонгадзе.

Адвокати сім’ї Гонгадзе повідомили, що нинішній розгляд справи відбувався у закритому режимі. Адвокат матері вбитого журналіста Лесі Гонгадзе Андрій Федур висловив здивування щодо закритості засідання.

"Я цього не можу зрозуміти, ні з точки зору права, ні з точки зору здорового глузду. Адже жодних секретних матеріалів не розглядалося", - сказав Андрій Федур.

Водночас, за його словами, у матеріалах справи є декілька томів, в яких міститься секретна інформація.

Адвокат каже, що до справи ще не допустили адвоката покійного міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, а також висловив сумнів, що за цей місяць йому нададуть відповідний допуск для того, щоб він мав можливість працювати над секретними документами.

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко теж поскаржилася на безпідставне засекречення засідання, сказавши, що у слідчому управлінні Генпрокуратури могли зашифрувати прізвища міліціонерів, які там згадуються. Вона також припускає, що процес буде надто довгий, пославшись на те, що справа не готова до судового розгляду. Стверджуючи, що всі матеріали обвинувального висновку підготовлені таким чином, щоб максимальна кількість засідань проходила у закритому режимі.

Адвокат нагадала також, що нині майже витікає термін утримання обвинуваченого під вартою і складається враження, за її словами, що влада навмисне дає можливість Пукачу звертатися до Європейського суду з прав людини через те, що його незаконно тримають під вартою.

Пані Теличенко також послалася на численні порушення Кримінально–процесуального кодексу під час досудового слідства. Одним з порушень адвокат назвала те, що слідчі, попри чинне законодавство, не дали можливість потерпілій стороні ознайомитися з матеріалами справи.

Водночас представники опозиції нагадують, що те, що зі справи Пукача було вилучено ще раніше положення про замовне вбивство Гонгадзе може звести всю справу нанівець і замовники залишаться непокараними.

На думку деяких експертів-криміналістів, між Пукачем і слідством могли бути певні домовленості, коли генералу пообіцяли певні преференції за згоду замовчати деякі подробиці, зокрема, щодо прізвищ замовників.

Деякі аналітики вважають, що влада робить чимало кроків, аби громадськість не побачила обвинувального висновку, а процес затягнувся і був спущений на гальма.

Генпрокуратура твердить, що вона діє виключно згідно з законодавством і обіцяє, що всі винні – і безпосередні учасники вбивства, і замовники - будуть притягнуті до суду.

Новини на цю ж тему