Першотравень під гаслом вирішення соціальних питань

Близько п'яти тисяч людей, за підрахунками міліції, зібралися першого травня у центрі Києва, аби відзначити День міжнародної солідарності трудящих.

Копирайт изображения Ukrinform

Зранку комуністи традиційно поклали квіти до пам'ятника Леніну на Хрещатику, і, тримаючи червоні прапори й транспоранти, рушили на Європейську площу, де провели мітинг.

Про спрямованість акціії проти олігархів та корупції свідчили плакати мітингувальників, на яких зокрема було написано такі гасла: "Виметемо залізною мітлою олігархів з України", "Україна - донор олігархів", "Ні корупції".

Лідер КПУ Петро Симоненко сказав, що цьогорічна святкова акція протесту є виявом "боротьби працівників за своє майбутнє".

Кілька сотень людей з нагоди першого травня мітингували у Донецьку. Серед вимог учасників першотравневої акції до влади зокрема зменшення тарифів, які цього року стрімко зросли по всій Україні, та підвищення заробітних плат і пенсій.

Акції пройщли у багатьох інших містах України.

Президент Віктор Янукович оприлюднив привітання до громадян з нагоди першого травня.

"Ваш невтомний труд є найважливішою складовою процесу модернізації України, подолання кризових явищ, створення сильної соціально-орієнтованої та демократичної держави," - йдеться й привітанні Януковича.

У кожного свій першотравень.

Водночас альтернативні заходи у Києві та обласних центрах цього дня провели українські профспілки. Під час акції "Стіна правди" громадяни могли лишили свої зауваження на адресу влади у вигляді написів на символічній "стіні".

Представники молодіжних організацій у Києві провели акцію "Український першотравень". Вони пройшли маршем до Лук'янівського СІЗО, вимагаючи звільнення політв'язнів, втім, яких саме - учасники акції не уточнили.

Цього року день праці збігся з поминальним днем, що припадає на наступну після Великондя неділю, тож багато-хто присвятив його відвіданню могил близьких та рідних.