Сили НАТО "вбили сина та онуків Каддафі"

Комплекс сина Каддафі, на який було здійснено напад Копирайт изображения Reuters
Image caption Комплекс сина Каддафі, на який було здійснено напад

Речник лівійського уряду сказав, що внаслідок ракетного нападу сил НАТО у Тріполі загинув наймолодший син полковника Каддафі - Саїф аль-Араб Каддафі.

Речник додав, що сам Муаммар Каддафі на час нападу також перебував у будинку сина, але залишився живий та неушоджений.

Втім, кореспондент Бі-Бі-Сі, який відвідав те місце, каже, що, беручи до уваги масштаби руйнувань, важко уяавити, що комусь вдалось уникнути принаймні поранення.

Лівійський уряд сказав, що загинули також 3 онуки полковника Каддафі.

У заяві НАТО йдеться, що цілями нападу сил організації були військові об'єкти і що вона шкодує, що були втрачені життя.

Організація не підтвердила інформацію про вбивство членів родини полковника Каддафі.

Ліквідація Каддафі

Як твердить наш кореспондент у Тріполі, на місці цього комплексу, де жив син полковника Каддафі, утворився величезний кратер. Там також залишається ще одна бомба, яка не вибухнула.

Всі тіла з місця інциденту вже забрали, але очевидно, що там відбувалась сімейна зустріч.

Росія критично відреагувала на останні повідомлення.

Керівник парламентського комітету з питань міжнародних відносин Константін Косачьов сказав, що той напад вийшов за межі мандату Ради Безпеки ООН і продемонстрував, що головна мета нападів - ліквідація полковника Каддафі.

Китай та Росія у Раді Безпеки ООН неодноразово висловлювали стурбованість діями альянсу у Лівії, твердячи, що мандат дозволяє "усіма можливми засобами" захищати цивільних.

Але британський прем'єр-міністр в інтерв'ю Бі-Бі-Сі наголосив, що стратегія НАТО в Лівії не змінилась, і вона не порушує мандату ООН.

"Головна мета - врятувати життя цивільних, здійснюючи напади на військову "машину" Каддафі, тобто на танки, гармати, ракетні установки, але також і на командування", - сказав Девід Камерон.

Дії, а не слова

29-річний Саїф аль-Араб - менш відомій, ніж його брат Саїф аль-Іслам - навчався у Німеччині і нещодавно повернувся у Лівію.

Наразі немає незалежних підтверджень його загибелі та трьох онуків полковника Каддафі, а також присутності у будівлі самого Муаммара Каддафі.

Лівійські повстанці розпочали кампанію проти 40-річного правління полковника Каддафі у лютому цього року. Від минулого місяця їм допомагають війська міжнародної коаліції, які діють згідно із мандатом ООН.

Речник лівійського уряду наголосив, що останній напад порушив міжнародні закони.

"Як це допомагає захисту цивільних? Пан Саїф аль-Араб був цивільним, студентом. Він розмовляв зі своїм батьком та матір'ю, племінницями та племінникми, а також із іншими гостями, коли на нього напали та вбили", - наголосив Мусса Ібрагім.

Речник також додав, що "це була операція, щоб убити лівійського лідера".

У суботу НАТО відкинула пропозицію про перемир’я, висловлену лівійським лідером полковником Каддафі, твердячи, що спочатку його сили повинні припинити напади на цивільних.

Представник НАТО сказав, що альянс хоче побачити дії, а не слова.

Лідери повстанців у Бенгазі сказали, що пропозиції Каддафі не можна довіряти, і що подібну тактику він уже використовував.

Муаммар Каддафі, промовляючи в телеефірі, закликав до перемир’я і переговорів з НАТО, аби припинити авіаудари проти його сил.

Новини на цю ж тему