ЄС, НАТО і Росія привітали смерть Осами

Копирайт изображения Other
Image caption Осама Бін Ладен переховувався у дорогій дільниці Ісламабаду.

Міжнародна громадськість привітала новину про знищення американськими військовими лідера ісламістської організації Аль-Кайда Осами бін Ладена в Пакистані.

Одним із перших із цього приводу висловився британський прем'єр-міністр Дейвід Камерон, який заявив, що смерть бін Ладена принесе "величезне полегшення" всій світовій спільноті. Міністр закордонних справ Британії Вільям Гейґ заявив під час візиту в Єгипет, що вітає США, які зупинили Осаму бін Ладена в поширенні тероризму:

"Не може бути більшого контрасту між тим, що ми бачимо на майдані Тахрір, де люди вимагають демократичних перетворень, мирного перетворення арабського світу і деструктивних та вбивчих підходів Аль-Кайди".

Президенти Ради Європи та Єврокомісії Герман Ван Ромпой та Жозеф Мануель Баррозу оприлюднили спільну заяву.

"Осама бін Ладен несе злочинну відповідальність за жахливі терористичні напади, які забрали життя тисяч невинних людей. Його смерть зробила світ безпечнішим і засвідчила, що злочини не залишаються без покарання. Європейський Союз і далі стоятиме пліч-о-пліч з США і міжнародними партнерами та друзями в ісламському світі і уборотьбі з глобальним екстремізмом, побудові миру, який був би заможним, мирним і безпечним для всіх".

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек вважає, що вбивство лідера "Аль-Кайди" Осами бін Ладена зробило світ безпечнішим.

"Ми прокинулися в безпечнішому світі. Хоча боротьба міжнародного співтовариства проти терористів не завершена, зроблено важливий крок у боротьбі з "Аль-Кайдою", щоб дати безпеку мільйонам людей: християнам, мусульманам, усім тим, хто вірить у мирне співіснування".

Генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен назвав смерть Осами бін Ладена "значним успіхом" для утвердження безпеки членів альянсу:

"Це значний успіх для безпеки країн-союзників НАТО та всіх народів, які приєдналися до нас у боротьбі зі злом світового тероризму аби зробити світ безпечнішим для нас усіх".

Генсек НАТО також заявив, що альянс і далі докладатиме зусиль у Афганістані, щоб та країна ніколи не стала знову місцем притулку для екстремістів.

Президент Афганістану Гамід Карзай закликав Талібан зробити висновки з смерті Осами і скласти зброю. Офіційної реакції талібів досі не надходило.

У Кремлі також вітають "серйозні успіхи США", досягнуті в боротьбі з міжнародним тероризмом, повідомляє прес-служба президента Росії.

"Росія однією з перших зіткнулася з небезпеками, які несе глобальний тероризм, і, на жаль, не з чуток знає, що таке "Аль-Кайда", - йдеться в повідомленні.

"Відплата неминуче дістане всіх терористів", - зазначили в Кремлі. При цьому наголосили, що "істотний результат може принести тільки спільна об`єднана боротьба з глобальним тероризмом. Росія готова до нарощування такої співпраці".

Вітають цю новину й ізраїльські керівники. Зокрема, прем'єр-міністр Ізраїлю біньямін Нетананьяху назвав подію "перемогою правосуддя, свободи й загальних цінностей демократичних країн".

Президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що ліквідація бін Ладена є "величезним успіхом не лише для США, а й усього світу, який тепер зітхне вільно після того, як бін Ладен, хоча й із затримкою, але зазнав заслуженого покарання".

У свою чергу глава міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе назвав знищення "терориста номер один" "перемогою всіх демократій, які ведуть боротьбу проти огидного лиха, яким є тероризм". Міністр оборони Франції Жерар Лонге в інтерв`ю французькій радіостанції RTL заявив, що смерть глави Аль-Кайди - це "подія, значуща для всього світу".

Міністр закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле заявив, що ліквідація лідера Аль-Кайди - це "гарна новина для всіх людей у світі".

Глава МЗС Італії Франко Фраттіні назвав знищення "терориста номер один" "перемогою добра над злом, правосуддя над жорстокістю".

Президент Туреччини Абдуллах Ґюль також привітав ліквідацію бін Ладена. "Я з великим задоволенням сприймаю це", - сказав турецький лідер, відповідаючи на запитання журналістів у Анкарі: "Для кожного це має стати уроком".

Як повідомлялося, американці вбили Осаму бін Ладена 1 травня неподалік пакистанської столиці Ісламабада.

Читати подробиці

Про це повідомив президент США Барак Обама.

Новини на цю ж тему