Смерть бін Ладена - не спільна операція США і Пакистану

У США вітають смерть лідера "Аль-Кайди" Копирайт изображения Reuters
Image caption У США називають день смерть Осами бін Ладена - вдалим днем для Америки

Президент США Барак Обама назвав день смерті Осами бін Ладена вдалим днем для Америки.

"Світ без Осами бін Ладена став кращим і безпечнішим", - заявив Барак Обама під час свого звернення до американців, яке транслювали телеканали багатьох країн світу.

Президент США заявив, що це він віддав наказ розпочати рейд у п’ятницю після довгих років, як він висловився, терплячої роботи розвідки.

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що вбивство Осами бін Ладена – велика подія у боротьбі з тероризмом, але ця боротьба, за її словами, ще не закінчилась.

Після вбивства лідера "Аль-Кайди" у багатьох європейських країнах посилили заходи безпеки. Інтерпол повідомив, що відтепер імовірність терористичних атак у західному світі зростає.

Пакистанський Талібан уже заявив, що смерть Осами бін Ладена не залишиться без відповіді з їхнього боку і, перш за все, вони висловили свої погрози США і Пакистану.

Асіф Алі Зардарі: це не спільний рейд США і Пакистану

Влада Пакистану назвала вбивство Осами бін Ладена серйозним ударом по терористичних організаціях у світі.

Водночас президент Пакистану Асіф Алі Зардарі заперечує, що вбивство Осами бін Ладена в його країні є ознакою його нездатності боротися з тероризмом. Навпаки, він вважає, що Пакистан можна назвати "найбільшою жертвою тероризму у світі".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Пакистан і США твердять, що рейд на будинок Осами бін Ладена не був спільною операцією, однак десятиріччя співпраці між країнами допомогли

Про це він написав у своїй статті для американського видання Washington Post.

"Ми в Пакистані задоволені тим, що наша допомога у виявленні "Аль-Кайди" врешті привела до такого підсумку", - пише Асіф Алі Зардарі у своєму матеріалі.

Він також твердить, що хоча вбивство Осами бін Ладена не було спільною американсько-пакистанською операцією, але воно стало можливим завдяки десятиріччю співпраці і партнерства між Вашингтоном і Ісламабадом.

Його слова підтверджує й американська сторона. Радник президента США у боротьбі з тероризмом Джон Бреннан твердить, що пакистанська влада нічого не знала про заплановану американську операцію. За його словами, вертольоти США залишили повітряний простір Пакистану так швидко, наскільки це було можливо.

Однак цю заяву заперечує посол Пакистану у Лондоні Ваджід Шамсул Гасан. Він твердить, що така операція не була б можлива без жодної допомоги зі сторони Пакистану.

Осаму бін Ладена застрелили у пакистанському місті Абботтабад у неділю ввечері. Повідомляється, що сили Пакистану не брали участі у цій операції.

Влада США заявляє, що у Пакистані мали знати, що на їхній території переховується засновник "Аль-Кайди".

Міністр внутрішніх справ Індії Паланіаппан Чідамбарам твердить, що сам факт того, що Осама бін Ладен перебував у місті, яке поблизу Ісламабада, викликає підозри у тому, що терористи знайшли притулок у Пакистані.

Влада Пакистану завжди заперечувала, що лідер "Аль-Кайди" переховується на їхній території.

Реакція світу

Рада безпеки ООН назвала смерть Осами бін Ладена критично важливою у боротьбі з тероризмом і закликала усі країни світу докласти якнайбільше зусиль боротися з тими, хто, підтримує тероризм.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун теж назвав цю подію важливою у боротьбі з міжнародним тероризмом.

Росія назвала дії Сполучених Штатів "серйозним успіхом" у боротьбі з тероризмом.

Україна теж підримала дії США. Президент Віктор Янукович заявив, що "ця подія важлива для всіх країн, які бажають жити в світі без тероризму".

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему