Sony визнає проблеми ще в 25 млн користувачів

Таке оголошення вміщено на сайті Копирайт изображения bbc
Image caption Компанія оголосила про закриття доступу через міркування безпеки

Компанія Sony попередила, що ще майже 25 мільйонів користувачів могли постраждати внаслідок хакерської атаки на її сайт.

У понеділок компанія закрила доступ ґеймерів до свого сервера онлайн-розваг Sony Online Entertainment (SOE) через, як вважають, проникнення хакерів у систему реєстрації персональних даних користувачів сайту.

Sony каже, що проблема з захистом персональних даних може виникнути у людей, які були зареєстровані саме на сервері SOE, і що сумніви виникли під час розслідування іншого кібернетичного нападу.

Минулого тижня компанія Sony визнала, що персональні дані 77 мільйонів користувачів мережі Playstation могли бути викрадені інтернетними хакерами.

У посланні своїм користувачам Sony заявляє: "Раніше ми були переконані, що дані про користувачів SOE не були викрадені внаслідок кібер-атаки на нашу компанію. Але 1 травня ми дійшли висновку, що інформація про персональні профілі користувачів SOE могла бути вкрадена".

Не вперше, чи востаннє?

Як повідомило агентство АР, Sony заявляє, що останній інцидент стався 16 і 17 квітня. Якщо це так, то ця хакерська атака відбулася раніше, ніж кібер-атака на мережу Playstation, яка є наймасштабнішим досі прикладом порушення інтернет-безпеки.

Згідно з повідомленням компанії Sony, у нововиявленому нападі хакерів викрадено такі персональні дані, як прізвища, адреси електронної пошти, дати народження, телефонні номери і дані про стать користувачів розважального сайту.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Sony буде ужорсточувати контроль після низки хакерських атак

Зловмисники вкрали також дані про банківські рахунки приблизно 10700 клієнтів Sony в Австрії, Іспанії, Нідерландах і Німеччині, а також дані про банківські картки 12700 користувачів поза межами США, де базується цей підрозділ компанії.

Речниця підрозділу Sony, що зазнав чергового нападу, Таіна Родріґес, яку цитує агентство AP, заявила, що поки немає ознак того, що вкрадена в компанії інформація про користувачів була використана в незаконних цілях.

Питання безпеки

Про закриття доступу до сервера SOE, який базується у Сан-Дієґо, штат Каліфорнія, оголошено в короткій заяві на його веб-сторінці Station.com.

Внаслідок цього недоступними виявилися ігри на кшталт DC Universe чи базована у Фейсбуці Fortune League.

Sony називає закриття сервера тимчасовим явищем.

Раніше компанія обіцяла відновити роботу мережі Playstation уже цього тижня. За її словами, у користувачів мережі буде поетапно відновлено доступ до ігрових серверів, а також серверів для завантаження музики і кінофільмів.

Мережа Playstation Network не діє від 20 квітня.