Адвокат просить виправдати Дем'янюка

Джон (Іван) Дем'янюк Копирайт изображения AP
Image caption Джон (Іван) Дем'янюк у залі мюнхенського суду

Адвокат Івана (Джона) Дем’янюка у Німеччині заявив на останніх судових слуханнях, що обвинуваченого слід виправдати.

Ульріх Буш заявив у мюнхенському суді, що обвинувачення не спромоглося висунути жодних доказів провини пана Дем’янюка.

Панові Дем’янюку, якому 91 рік, висунуто звинувачення в тому, що в часи Другої світової війни він допомагав нацистам знищити 27900 євреїв у таборі Собібор (Польща).

Обвинувачений заперечує свою участь, і рішення суду очікується вже найближчим часом.

Як заявив адвокат Ульріх Буш: "Обвинувачення і позивачі не надали жодного факту свідчень, який би засвідчив провину мого підзахисного".

Захист пана Дем’янюка вимагає "повного виправдання, звільнення з ув’язнення і сплати відшкодування через безпідставне затримання".

Обвинувачення твердить, що пан Дем’янюк свідомо брав участь у Голокості, та вимагає 6 років ув’язнення.

Прокурор Ганс-Йоахім Лютс раніше заявив, що Іван Дем’янюк добровільно брав участь у Голокості під час піврічної служби у концентраційному таборі: "Озброєний вогнепальною зброєю, він супроводжував жертв із вагонів, роздягав їх і відправляв у газові камери. Він добровільно брав участь у знищенні 27 тисяч 900 євреїв".

За словами прокурора, у слідства немає сумнівів у злочинах Дем’янюка, скоєних на території Польщі у нацистському таборі смерті Собібор.

Наразі незрозуміло, коли суд ухвалить рішення у справі пана Дем’янюка, але слухання заплановані до 12 травня.

Народжений в Україні Дем’янюк заперечує свою причетність до злочинів і вважає себе жертвою нацизму. Він твердить, що потрапив у німецький полон як червоноармієць у 1942 році.

Відтак у центрі уваги суду було питання, чи він був охоронцем у таборі, в який потрапив як полонений, і чи брав участь у нацистських злочинах.

Судовий процес у Мюнхені розпочався у листопаді 2009-го. За попередніми очікуваннями, він мав завершитись наприкінці 2010-го.

Новини на цю ж тему