Інфляція може досягти 11,5% - експерти

Інфляція в Україні цього року зростатиме швидшими темпами, попри плани уряду приборкати її. Багато в чому за рахунок підвищення ціни на енергоносії. Такий прогноз висловили аналітики, які були опитані агентством Рейтер.

Image caption Інфляція в Україні зростає

Експерти передбачають інфляцію в 2011 році на рівні 10,9%. Хоча минулого місяця вони прогнозували 10,5%.

Уряд очікує підвищення ціни на споживчі товари на рівні 8,9% цього року у порівнянні з 9,1% минулого. "Перший квартал 2011 року розвіяв міф про те, що інфляція могла бути утримана приблизно на одному рівні",’- сказав експерт групи Да Вінчі Анатолій Баронін. За його словами, нині прогнозується, що інфляція досягне 10,5-11,5% до кінця нинішнього року.

Уряд збільшує ціни для населення на газ і електроенергію, які серйозно субсидувалися урядом, аби зменшити дефіцит бюджету.

Ціни зростають на імпортований газ, відображаючи загальні світові тенденції. Ціна на російський газ, як очікують, підвищиться до 347 доларів за тисячу кубометрів в четвертому кварталі у порівнянні з 264 доларами – у першому.

Серйозна девальвація гривні також може сприяти інфляції, хоча аналітики очікують, що вищі ціни за імпорт частково можуть бути покриті за рахунок збільшення експорту в Росію.

Водночас, фактичне призупинення надання Україні 15 мільярдної позики з боку МВФ призводить до того, що Україна стає вразливою до зовнішніх викликів, мовиться в повідомленні Рейтер.

МВФ цього року зупинив надання траншів кредиту Україні після того, як уряд не спромігся провести в обумовлені терміни пенсійну реформу, яка включала б підвищення пенсійного віку для жінок, і вирішив пом’якшити процес збільшення ціни за газ для споживачів.

Офіційні представники кажуть, що закон про пенсійну реформу може бути ухвалений в червні, але він може бути дещо видозмінений, що може не сподобатися МВФ.

"Україні буде важко протистояти кризі без зовнішньої допомоги", - сказав експерт Capital Times Ерік Найман.

За його словами, позитивним є те, що борговий тягар населення нижчий, ніж у 2008 році, а бізнес адаптувався до кредитної кризи.