Розвідника, що "зрадив" Чепман, судять

Копирайт изображения AFP
Image caption Анна Кущенко (Чепман) стала найбільш відомою з десяти провалених агентів у США

Колишнього чільного офіцера російської розвідки, який перекинувся до США, у Москві заочно судять за зраду 10 російських агентів у США минулого року.

Як повідомила Федеральна служба безпеки Росії, Алєксандра Потєєва судять за державну зраду і дезертирство заочно.

Як повідомили російські ЗМІ, сам підозрюваний офіцер з родиною переїхав до США напередодні його викриття.

Десятьох таємних агентів Росії у США було викрито й обміняно на чотирьох росіян, які звинувачувалися у шпигунстві на користь західних держав.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Агенти Росії на суді в США: Американці назвали російських агентів нічого не вартими

У Росії повідомляли, що провал мережі став величезною ганьбою для російської розвідки. Проте провалені агенти отримали тепле прийняття від прем’єр-міністра (колишнього розвідника) Путіна та нагороди від президента Медвєдєва.

ФСБ повідомила, що розслідування у справі громадянина Потєєва завершене і передане у військовий трибунал Москви.

Російські ЗМІ повідомляли, що полковник Потєєв керував департаментом зовнішньої розвідки, який засилав агентів у США та інші країни. Максимальне покарання, передбачене статтею за державну зраду, становить 20 років ув’язнення.

Проте, як повідомила агенція Інтерфакс з посиланням на джерело в ФСБ, полковник утік у США за кілька днів до візиту президента Медвєдєва у Вашингтон.

Часопис "Комерсант" повідомляв, що спецпідрозділ ФСБ готує акцію вбивства перебіжчика. Владімір Путін заперечував це минулого року і висловив сподівання, що "зрадники самі загнуться".

Новини на цю ж тему