Український 'Крос' у Канни

Короткометражний фільм української режисерки Марини Вроди увійшов до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю у Каннах. Фестиваль розпочинається 11 травня.

Копирайт изображения S.M.Art
Image caption Кадр із фільму "ROCK'N'BALL", який показуватимуть в Каннах, поза конкурсною програмою

Шість років тому короткометражний документальний фільм українця Ігора Стембіцького "Подорожні" вперше переміг на Каннському кінофестивалі.

Тепер організатори українського павільйону у Каннах покладають надію на стрічку Марини Вроди, яка є спільним виробництвом України та Франції. Фільм розповідає про спогади авторки про уроки фізичної культури.

На Каннському кіноринку презентують ще два українські проекти: альманах "Закохані в Київ", знятий різними українськими режисерами за аналогією збірки "Париж, я люблю тебе", і стрічку "ROCK'N'BALL" режисера Дмитра Приходька.

Окрім того, в Каннах презентують збірку короткометражних фільмів "Мудаки. Арабески".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

За словами президента Української кінофундації Андрія Халпахчі, в Каннах планують підписати угоду про спільне кіновиробництво між Україною та Францією. Хоча про конкретні фільми і суми виділених грошей поки що не йдеться:

"Це дасть рівну можливість, на приклад, Україні у Франції знімати фільми, а французам - в Україні. Перші кроки вже зроблені. А далі, коли існуватиме законодавство, це дасть зовсім інші можливості", - переконує Андрій Халпахчі.

Ще одна мета роботи українського павільйону в Каннах - презентувати проект "Нове українське кіно", в рамках якого об'єднані стрічки "Будинок з баштою" Єви Нейман, збірку "Україно, goodbye!" та інші стрічки.

100 мільйонів на кіно

Як повідомила голова Держагенства з кінематографії Катерина Копилова, цього року на зйомки фільмів з бюджету виділено 111 мільйонів гривень.Хоча ця сума все ще радше нагадує гонорар голлівудської кінозірки, ніж інвестиції в кіновиробництво, це вп'ятеро більше, ніж минулого року.

Image caption Катеина Копилова та Андрій Халпахчі

Агенство з кінематографії невдовзі оголосить конкурс для відбору проектів, в які вкладуть ці гроші - сказала Катерина Копилова:

"Фільми повинні доходити до глядачів. Нам потрібно знімати кінопродукт, який має аудиторію. Бо інакше навіщо його знімати?".