Науковці: зайва вага сприяє слабоумству

Люди середнього віку з надмірною вагою, яка хоч і не сягає рівня ожиріння, на 71% більш схильні до розвитку старечого слабоумства, аніж ті, хто має нормальну вагу, показало дослідження.

Image caption За дослідженням, у світі 1,6 мільйони людей з надмірною вагою.

Пепередні дослідження також виявляли існування взаємозв’язку між ожирінням і слабоумством.

Однак результати дослідження понад восьми тисяч шведських близнюків, опубліковані у журналі Neurology, свідчать, що зайва вага також є фактором ризику.

Приблизно одна з 20 осіб віком понад 65 років страждає на слабоумство. Здоровий спосіб життя може зменшити цей ризик, кажуть науковці.

За дослідженням, ті, у кого індекс маси тіла (ІМТ – це показник, який вимірює вагу відносно зросту) перевищує 30, тобто ті, хто мають ожиріння, на 288% більш схильні до розвитку старечого слабоумства, аніж люди з ІМТ між 20 та 25.

Люди з надмірною вагою, ІМТ яких між 25 і 30, схильні до цього на 71% більше.

Доктор Вейлі Сюй з Каролінського інституту в Стокгольмі сказав Бі-Бі-Сі:

"Ми з'ясували, що надмірна вага – це також ризик слабоумства у літньому віці. Ризик не такий істотний, як у тих, хто має ожиріння, однак це питання має важливе значення для охорони здоров'я, адже багато людей у світі мають надмірну вагу".

За дослідженням, у світі 1,6 мільйони людей з надмірною вагою.

Керівник досліджень товариства Альцгеймера доктор Сюзанн Соренсен каже: "Це ґрунтовне дослідження додало великий обсяг аргументів, які свідчать, що якщо ви набираєте вагу у середньому віці, ваші шанси розвитку слабоумства у пізньому віці також зростають".

"Здорове харчування і регулярні фізичні вправи можуть зменшити ризик розвитку старечого слабоумства", - додає вона.

Керівник досліджень у Британії товариства Альцгеймера зауважує, що найпевніше, розвиток слабоумства обумовлений поєднанням різних чинників: генетика, екологія, спосіб життя:

"Тим не менше, - каже він - нам, як і раніше, слід знати набагато більше про причини старечого слабоумства, якщо ми хочемо знайти ефективне лікування, дуже потрібне зараз".