Помер останній ветеран Першої Світової

Останній відомий бойовий ветеран Першої Світової війни Клод Чульз помер у Австралії у віці 110 років. Смерть настала уві сні, в будинку догляду за літніми людьми.

Копирайт изображения AFP
Image caption Клод Чульз у березні відсвяткував свій 110-й День Народження з родиною

У Клода Чульза залишилося троє дітей і одинадцять онуків. Його дружина Естель, з якою вони прожили у шлюбі 76 років, померла три роки тому.

"Всі ми любили його. Буде дуже сумно усвідомлювати, його більше немає з нами, але так влаштоване життя," - сказала 84-річна дочка пана Чульза Дафна Едінгер агенції Assosiated Press.

Клод Чульз народився у Британії. Відомий серед своїх побратимів за прізвиськом "Веселун", він прийшов на флот у 15 років і почав службу на кораблі "HMS Revenge". Пан Чульз був занадто молодим для служби у війську, але йому дуже кортіло стати до зброї, аби приєднатися до своїх старших братів, які воювали. Тому йому довелося сказати неправду стосовно свого віку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Клод Чульз входив до командного складу Австралійського флоту.

У 17 він вже брав участь у бойових діях у Північному морі, а по тому був свідком капітуляції німецького флоту. По закінченню війни він служив миротворцем на Чорному морі, а в 1926 році його відправили працювати інструктором на флоті поблизу Мельбурна. На пасажирському лайнері на шляху до Австралії він зустрів свою майбутню дружину.

Під час Другої Світової війни він служив офіцером, відповідальним за те, аби знищити ключовий стратегічний порт Фрімантл у західній частині Австралії у разі його захоплення японцями. Попри довгі роки служби у війську, Клод Чульз по тому став пацифістом і відмовлявся брати участь у щорічних парадах та святкувати пам'ятні дні.

У 2009 році померли усі троє останніх ветеранів Першої Світової, які жили у Британії, - Білл Стоун, Генрі Аллінгем та Гаррі Патч. Американський ветеран Френк Баклз помер раніше цього року. Тепер останньою людиною, що пережила Першу Світову війну, вважають Флоренс Грін, якій у лютому виповнилося 110 років. Однак вона не брала участи в бойових діях, а працювала офіціанткою в жіночому підрозділі Королівських військово-повітряних сил.