Вам радянський, нам американський

Прапор Перемоги
Image caption Серп і молот є на прапорі Перемоги та прапорі СРСР

Закарпатська організація Української Народної Партії досі не отримала від місцевої влади та іноземних посольств відповіді на пропозицію вивішувати на День Перемоги 9 травня прапори країн антигітлерівської коаліції - Сполучених Штатів Америки, Великої Британії та Радянського Союзу.

Про це в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі повідомив голова обласної організації Іван Габор.

Він сказав, що мова може йти саме про прапор Радянського Союзу, а не прапор Перемоги. Він також заявив, що його однопартійці на Закарпатті схиляються до думки, що 9 травня треба вшановувати не перемогу, а пам'ять загиблих.

Пропозиції УНП на Закарпатті - лише відголос тієї хвилі суперечок, яка накрила Україну після ухвалення Верховною Радою законопроекту про використання прапорів Перемоги на 9 травня.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Прапор, що відрізняється від червоного прапора Радянського Союзу лише надписом 150-та стрілецька ордена Кутузова ІІ ступеня Ідрицька дивізія 79-го стрілецького корпусу 3-ої ударної армії 1-го Білоруського фронту, нібито вирішили спростити в Полтавській області.

Сайт "Полтавщина" повідомляє, що тут уже почали вивішувати просто червоні прапори, які вважаються символом революції.

Натомість в Одесі нібито міською владою було організовано виготовлення точних копій прапорів Перемоги.

А проросійські організації в Севастополі хочуть влаштувати проходження з російськими триколірними прапорами.

Підписання законопроекту президентом Януковичем може створити привід для притягнення до відповідальності керівників у областях Західної України.

Image caption Підняття радянського прапора на Рейxстагом у Німеччині

В Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській областях керівники адміністрацій висловили готовність використовувати під час 9 травня державні прапори. Обласні ради в цьому регіоні негативно відреагували на законопроект, ініційований комуністами, щодо використання червоних прапорів із символами колишнього Радянського Союзу.

Від президента Віктора Януковича вимагали вета на законопроект. Окрім місцевих рад Західної України, Конгрес українців Канади звернувся з відповідним зверненням до українського президента, зазнаючи, що "повернення символів тоталітарного минулого неможливе".

Деякі проросійські організації Криму та Одеси заявили про те, що хочуть пройтись з великим полотнищем червоного прапора Перемоги центром Львова.

Представники радикальних проукраїнських партій заявили про готовність не допустити цієї акції.

Чимало оглядачів вже назвали спробу маршу з червоним прапором спланованою провокацією.