До реактора на Фукусімі зайшли люди

Image caption АЕС охолоджуватимуть 9 місяців?

Уперше після землетрусу та цунамі в Японії фахівці зайшли до приміщення першого енергоблоку пошкодженої атомної електростанції "Фукусіма-1". За повідомленням компанії TEPCO, яка є оператором станції, вони встановлюють там 6 вентиляційних приладів. Таким чином компанія-оператор намагається запобігти викидам радіоактивних часток і знизити рівень радіації в енергоблокові. Лише після цього намагатимуться увімкнути систему охолодження. Фахівці сподіваються завершити монтаж вентиляції упродовж 5-6 днів.

Напередодні компанія-оператор оприлюднила плани, згідно з якими всередині реактора працюватимуть 12 людей, розбиті на 3 групи. Робоча зміна кожної четвірки ліквідаторів триватиме не більше 10 хвилин.

"Вони працюватимуть у дуже обмеженому просторі", - сказав журналістам прес-секретар TEPCO Дзунічі Матсумото.

Раніше компанія-оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" заявляла, що в цілому розроблений нею план врегулювання ситуації на станції розрахований на 9 місяців.

Цунехіса Кацумата, керівник Tokyo Electric Power Со (TEPCO) заявив на прес-конференції в Токіо, що для зупинки реактора в охолодженому стані потрібно саме стільки часу.

Tokyo Electric Power, один з найбільших виробників електроенергії в Азії і оператор атомної електростанції "Фукусіма-1", має намір зменшити витоки радіації через три місяці, а потім протягом 3-6 місяців охолодити реактори.

Крім того, компанія має намір накрити корпус реактора, який отримав серйозні пошкодження в результаті землетрусу 11 березня.

За словами Кацумати, це дозволить десяткам тисяч сімей із зони евакуації навколо АЕС повернутися в свої помешкання.

"Ми приносимо щирі вибачення за завдані проблеми, - заявив глава TEPCO. - Ми робимо все можливе, щоб запобігти загостренню цієї кризи".

Раніше уряд Японії зажадав від оператора визначити чіткі часові рамки усунення витоків.

11 березня потужний землетрус вивів із ладу системи охолодження реакторів, що призвело до витоку радіації. Через підвищення радіації було евакуйовано всіх мешканців 20-кілометрової зони навколо аварійної АЕС.

Жертвами землетрусу і наступного за ним цунамі стали в Японії 14 тисяч осіб. Приблизно стільки ж людей досі вважаються зниклими безвісти.

Новини на цю ж тему