"Аль-Кайда" підтвердила загибель Осами

Протести в Пакистані Копирайт изображения AP
Image caption Учасники протестів не вірять, що уряд Пакистану не знав про спецоперацію США

Мережа "Аль-Кайда" у заяві, оприлюдненій від імені організації на одному з ісламістських веб-сайтів, підтвердила смерть її лідера Осами бін Ладена.

У заяві сказано, що його кров "не пролилася марно" і що "Аль-Кайда" буде і надалі завдавати ударів по Сполучених Штатах і їхніх союзниках.

В тексті міститься заклик до повстання в ПакистаніI. Заява "Аль-Кайди" стверджує, що смерть бін Ладена стане "прокляттям" для США.

Бін Ладен загинув у понеділок, коли спеціальний підрозділ американських морський піхотинців узяв штурмом його садибу в пакистанському місті Абботтабад.

Заява з'явилася по тому, як у різних містах Пакистану пройшла низка мітингів протесту проти американського рейду і загибелі бін Ладена.

"Аль-Кайда" стверджує в заяві, що невдовзі оприлюднить послання бін Ладена, записане за тиждень до його смерті.

Журналісти припускають, що мережа планує також оголосити, хто буде наступником бін Ладена.

У заяві сказано: "Його крок залишатиметься, як на це буде воля Всемогутнього Аллаха, прокляттям, що буде переслідувати американців і їхніх посіпак усюди - і вдома, і за кордоном. Їхня радість стане смутком, а їхня кров зіллється зі сльозами. Ми закликаємо всіх мусульман Пакистану, на чиїй землі був убитий шейх Осама, піднятися і повстати".

Кореспонденти кажуть, що багато пакистанців обурені тим, що вони вважають порушенням їхнього суверенітету з боку вояків США. З іншого боку, вони критикують також уряд Пакистану за дозвіл здійснити операцію американського спецназу, дарма що урядовці в Ісламабаді це заперечують.

Приблизно 1000 людей зібралися в центрі Абботтабада після п'ятничних молитов, повідомляє агентство AFP. Учасники акції палили шини, перекрили головну дорогу місті і скандували антиамериканські гасла.

Антиамериканські почуття панували і на подібній спонтанній акції протесту в південно-західному місті Кветта, столиці Балучістану.