Горох, кава... Потанцюємо?

Куба відновлює виробництво змішаної кави зі смаженим горохом, намагаючись таким чином впоратися зі зростанням ціни на каву у світі,- заявляє влада.

Копирайт изображения AP
Image caption Каву, змішану з горохом, давно люблять на Кубі

Така суміш, яка вироблятиметься власне для кубинських кавоманів, тобто, для вітчизняних споживачів, допоможе, як сказано в заяві, скоротити витрати, зважаючи на те, що ціни на каву зросли на 69% за останній рік.

Кубі потрібно імпортувати каву, оскільки кавою власного виробництва, не зважаючи на нинішні інвестиції, не вдається задовольнити існуючий попит всередині країни.

Каву, змішану з горохом, давно знають і люблять на Кубі.

У повідомленні газети Granma, яка є офіційним виданням Комуністичної партії Куби, йдеться про відновлення виробництва кави, змішаної з горохом.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Імпорт кави на Кубу допомагає впоратися з внутрішнім попитом

Ціна кави, повідомляє Granma, зросла з 1740 до 2904 доларів за тонну протягом останнього року разом з багатьма іншими продуктами харчування.

Горох теж подорожчав на 30%, але його ціна - 500 доларів за тонну - залишається набагато нижчою у порівнянні з ціною кавою, додає Granma.

Водночас, кавові пайки на дітей віком до шести років, поки що скасували.

Такі заходи означають, що влада здатна буде продовжувати поширювати каву за субсидованою ціною, зафіксованою на рівні 17 американських центів за 115 г кави, сказано у повідомленні.

Новини на цю ж тему