Медсестрі Каддафі притулку можуть не дати

Галина Колотницька Копирайт изображения Reuters
Image caption Біля будинку пані Колотницької чергували журналісти

Українська медсестра, яка донедавна працювала із лівійський лідером Муаммаром Каддафі, попросила політичного притулку у Норвегії.

Галина Колотницька, ім'я якої з'явилося у світовій пресі після публікацій секретних дипломатичних депеш США на сайті Wikileaks, залишила Лівію у лютому, коли в тій країні почалося збройне протистояння влади та опозиції.

Копирайт изображения AP
Image caption Галина Колотницька всюди супроводжувала лівійського лідера

За даними Wikileaks, Каддафі "повністю покладався" на Колотницьку, яку один із американських дипломатів змалював як "пишну блондинку", яка всюди подорожувала з лівійськийм лідером і знала усі тонкощі його графіку.

У лютому пані Колотницька повернулася із Лівії в Україну, де вона не могла уникнути прискіпливої уваги з боку преси. Біля її будинку постійно чергували журналісти, сподіваючись взяти у неї інтерв'ю.

Повідомляється, що у березні вона переїхала до Осло, щоб уникнути переслідування з боку преси.

"Імміграцінйі служби нам повідомили, що вона звернулася із проханням про надання політичного притулку", - заявив речник норвезької поліції Сів Альсен.

Детальнішої інформації про це власті не надають.

Норвезький імміграційний адвокат Арвід Хумлен повідомив агенції Асошіейтед прес, що прохання Колотницької про притулок, швидше за все, буде відхилено.

Втім юрист зауважив, що медсестра може отримати дозвіл на проживання в Норвегуї у зв'язку з "додатковими загрозами".

У березні українські журналісти повідомили про ще одну медсестру Каддафі, яка живе у невеликому українському селі. Читати подробиці

Всього, за даними української преси, з Каддафі постійно перебувало чотири медсестри, і всі вони - з України.

Новини на цю ж тему