''За життя Луценка відповідає президент''

Юрій Луценко та його дружина Ірина у залі суду Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Ірина Луценко каже про погіршення стану здоров'я її чоловіка

Дружина екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка заявила про погіршення здоров'я її чоловіка, який голодує, протестуючи проти незаконного, на його думку, утримання у слідчому ізоляторі.

"Наскільки я розумію, зі слів персоналу: 3-4 дні, можливо, що Юра витримає на ногах. Видно по ньому – зелений колір обличчя, він втомлений, важко розмовляє, є такі признаки цукрового діабету", - сказала Ірина Луценко в ефірі 5 телеканалу. Вона також підтвердила, що її чоловіка ще не намагалися годувати силоміць.

"Я так розумію, що ще не дійшла та критична межа, коли людина впадає в безпам’ятство".

Натомість прокуратура у п'ятницю назвала стан здоров‘я Юрія Луценка задовільним.

"Лікарями вищої категорії лікувальних закладів МОЗ України, зокрема завідуючим відділенням алергології та ревматології, завідуючим кардіологічним відділенням та лікарем з клінічної ендокринології науково-практичного центру було проведено його комісійний огляд. За їх висновками, стан здоров’я Ю. Луценка на сьогодні задовільний, загострень хронічних хвороб не спостерігається, артеріальний тиск та рівень цукру в крові в нормі. За рекомендацією лікарів Юрій Луценко добровільно вживав поживну суміш до 4 травня включно", - сказано у повідомленні прес-служби генпрокуратури.

Натомість брат Луценка назвав повідомлення генпрокуратури про задовільний стан здоров'я екс-міністра "черговою офіційною брехнею".

Делегація державних високопосадовців, включно з заступником генпрокурора, уповноваженою Верховної Ради з прав людини та міністром охорони здоров‘я, відвідала екс-міністра в СІЗО по тому, як президент Віктор Янукович переслав до генеральної прокуратури листи адвоката та дружини Луценка.

У листах до президента як до гаранта Конституції їх автори скаржилися на незаконне, на їхню думку, утримання екс-міністра в СІЗО та на погіршення здоров‘я внаслідок голодування протесту.

"Президент України вважає, що слідство має неухильно дотримуватися законодавчих і процесуальних процедур, не порушувати конституційних прав Ю. Луценка. Президент України також звернув увагу Генеральної прокуратури на необхідність швидкого реагування на звернення громадян у відповідності до вимог Закону про доступ до публічної інформації", - сказано у повідомленні прес-служби президента про його реакцію на звернення адвокатів екс-міністра.

Тим часом заступник голови Верховної Ради Микола Томенко, який є депутатом від опозиційного БЮТ, вважає, що після звернення дружини та адвоката Луценка до Януковича, відповідальність за життя екс-міністра лежить саме на президенті.

"Президент залишається останнім інститутом, він повинен взяти на себе відповідальність за життя Луценка, оскільки всі інші ресурси вичерпані і, умовно кажучи здоров’я та безпека Юрія Луценка тепер на президенті. До нього звернулися, і куди б він листи не передавав, все одно він відповідальний", - заявив Томенко.

Німецька Die Welt назвала ув'язення пана Луценка - закономірним.

Колишній міліцейський міністр Юрій Луценко, якого звинувачують у перевищенні службових повноважень, перебуває під вартою в СІЗО 4 місяці. Адвокати просили замінити арешт на підписку про невиїзд, однак суд подовжив утримання під вартою до 26 травня.

Новини на цю ж тему