Apple вперше став найдорожчим брендом

Apple став найдорожчим брендом у світі, обігнавши Google
Image caption Apple став найдорожчим брендом у світі, обігнавши Google

Компанія Apple обігнала по вартості інтернет-компанію Google, йдеться у щорічному дослідженні брендів, проведеному маркетинговою компанією Millward Brown.

Чотири роки поспіль лідером рейтингу найдорожчих брендів був Google, однак успіх смартфонів iPhone та планшетів iPad змусив авторів дослідження визнати лідерство Apple.

Вартість цього бренду за рік виросла на 84%, і тепер оцінюється у 153 млрд доларів, що фактично дорівнює половині капіталізації компанії, яка на сьогодні складає 323 млрд доларів.

За словами голови компанії Millward Brown Пітера Велша, такий високий рейтинг говорить не тільки про популярність і престижність бренду, але і про високу оцінку виробництва продукції Apple її партнерами і конкурентами.

При укладанні рейтингів враховується також думка експертів про перспективи росту компанії. 6 з 10 найдорожчих брендів - це компанії, які працюють у сфері інформаційних технологій і телекомунікацій.

Третє місце після Google, посідає IBM, п'яте - у виробника програмного забезпечення Microsoft.

Американський оператор мобільного зв'язку AT& T посідає сьоме місце, китайська телекомунікаційна компанія China Mobile дев'ята у списку, а десяте - отримав американський виробник електроніки General Electric.

Успіх McDonald's

Соціальна мережа Facebook стала новачком у рейтингу і посідає 35 місце, експерти її оцінили у 19 млрд доларів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Зліт Apple на перше місце не тільки популярність його смартфонів

Найбільших висот з поміж не IT-компаній досягла мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's, її рейтинг підвищився на дві сходинки. Тепер вона - на 4 -му місці.

Пітер Велш пояснив такий успіх McDonald's передовсім ростом популярності фаст-фуду в Китаї, саме це і вплинуло на загальний ріст брендів компаній, які працюють у сфері швидкого харчування.

У першій десятці - Coca-Cola і Marlboro

Toyota після скандалу з поверненням великої партії автомобілів повернула собі звичні позиції, і стала найдорожчим брендом серед виробників автомобілів.

Загальна вартість ста найдорожчих брендів за рік виросла на 17% до 2,4 трильйони доларів.

Новини на цю ж тему