Сили НАТО завдали удару по Тріполі

Авіація Північно-атлантичного альянсу нанесла ракетно-бомбовий удар по центру столиці Лівії Тріполі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Руйнування у Тріполі

П'ять потужних вибухів пролунали в районі резиденції Муаммара Каддафі у центрі міста. Інші джерела повідомляють про 8 великих вибухів. Наліт почався близько 2 години ночі за тамтешнім часом, і найімовірніше, його метою була резиденція Каддафі. У повідомленнях про це світові агенції посилаються переважно на слова очевидців.

Однак результатом бомбувань стало руйнування кількох будівель цивільного призначення. Повідомляють, що вибуховою хвилею пошкодило будівлю телецентру та вибило шибки у готелі, де мешкають журналісти іноземних медіа.

Напередодні повстанці заявили, що їм вдалося відкинути лояльні до Каддафі війська від міста Місурата, що перебуває в облозі на заході країни. Проте за повідомленнями місцевого телебачення, бомбардування велося як по військових, так і по цивільних об’єктах. Водночас агенція Assosiated Press із посиланням на Червоний хрест повідомляє про те, що у понеділок до Місурати вперше за останній тиждень змогло прибути судно із гуманітарною допомогою.

Міжнародні агенції також повідомляють про те, що повстанці наближаються до міста Злітан, що лише у 40 кілометрах від Тріполі. Крім того, запеклі бої тривають і біля міста Аджабія, яке вважають "воротами" до нафтових регіонів на сході країни.

9 травня опозиційні засоби масової інформації повідомили, що у Тріполі почалося збройне повстання проти Каддафі. За повідомленнями, повстали люди, що перебувають на службі у силових структурах, і які перейшли на бік опозиції, забезпечивши повстанців зброєю.

Бої між опозицією та прихильниками Каддафі тривають від лютого цього року, коли почалися масові протести з вимогою усунути від влади Каддафі, який керує Лівією понад 40 років.

Новини на цю ж тему