Греція страйкує, МВФ - рахує

Страйки у Греції Копирайт изображения Reuters
Image caption Страйки стали звичним явищем у Греції. У лютому демонстрації призвели до сутичок з поліцейськими

Профспілки у Греції оголосили 24-годинний страйк на знак протесту проти планів уряду щодо жорсткіших заходів економії у країні.

У Греції порушена робота громадського транспорту. Багато потягів та поромів припинили свою роботу, десятки авіарейсів скасовано або затримано і перенесено на інший час.

Уряд Греції пропонує нові, ще жорсткіші заходи економії, щоб зменшити дефіцит бюджету і вивести країну з боргової кризи.

Представники профспілок говорять, що така політика навпаки ще більше поглиблює кризу і може викликати рецесію.

Страйк у Греції відбувається одночасно з ключовим візитом місій Європейського Союзу та Міжнародного Валютного Фонду до Афін. Вони приїхали подивитися, як Греція дає раду своїй фінансовій системі після міжнародної допомоги, наданої країні минулого року.

Влада Греції твердить, що, коли уряду вдасться запровадити жорсткіші заходи економії, то країна вийде з кризи. Водночас представники профспілок говорять, що Греція потребуватиме ще більше міжнародної фінансової допомоги.

ЄС: нового кредиту зараз не буде

Комісар Єврокомісії з питань економіки тафінансів Оллі Рен назвав передчасними розмови про додаткові гроші для Греції у зв'язку з борговою кризою.

Нині у Греції працює група експертів з ЄС та Міжнародного валютного фонду, які повинні надати Брюсселю висновок щодо стану фінансової системи Греції. За словами пана Рена, про подальші кроки можна буде говорити після цих висновків.

"Наша місія ЄС в Афінах якраз і займається тим, що визначає потреби на наступнийрік",-сказав Оллі Рен.

Планується, що місія повідомить про своє рішення упродовж наступних кількох тижнів.

Водночас один із чільних європейських чиновників, чиє ім'я не називається,заявив агентству Associated Press, що додатковий транш Греції все ж можуть виділити, але лише за умовижорсткіших заходів економії бюджету, на яких і наполягає нині грецький уряд.

Минулого року Греція отримала 150 мільярдів доларів міжнародної допомоги для виходу з боргової кризи.