Сини бін Ладена: "це - самочинне вбивство"

Сини Осами бін Ладена звинуватили владу США у "самочинному вбивстві" їхнього батька.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Омар бін Ладен неодноразово відмежовувався від ідеології свого батька

У заяві, переданій New York Times, йдеться, що сім’я бін Ладена бажає знати, чому лідера "Аль-Кайди" не захопили живим. Його родичі, які вижили після рейду 2-го травня, повинні бути звільнені, пишуть автори заяви.

Інша заява, що з’явилася на джихадистському вебсайті, називає поховання тіла бін Ладена у морі актом, що "ганьбить і принижує" його сім'ю.

Осаму бін Ладена було застрелено спецпідрозділами США під час рейду на його будинок у пакистанському місті Абботтабад.

Заява, надрукована New York Times, підписана четвертим сином бін Ладена, Омаром бін Ладеном, який неодноразово відмежовувався від ідеології свого батька.

У тій заяві також йдеться, що за відсутності тіла чи фотографічних доказів сім'я не переконана у його смерті.

Однак, якщо він справді мертвий, йдеться далі заява, "чому беззбройну людину не заарештували і не притягли до відповідальності у суді, аби правда відкрилася людям усього світу".

Без права на захист

Сім'я бін Ладена також вважає, що його вбивство порушило міжнародне право, і що такі постаті, як колишній президент Іраку Саддам Хусейн і президент Сербії Слободан Мілошевич мали право на захист у суді:

"Ми вважаємо, що самочинне вбивство не є вирішенням політичних проблем, а з кожного злочину повинно виноситися судове рішення".

Родичі також кажуть, що вимагають розслідувати, чому бін Ладена "стратили без суду" і вимагають звільнення його трьох дружин і кількох дітей, які, як вважається, перебувають під вартою у Пакистані.

У заяві також йдеться, що рішення США поховати тіло бін Ладена у морі позбавило сім'ю можливості виконати релігійні обряди.

У дещо іншій версії заяви, опублікованій на джихадистському сайті, йдеться, що президент США Барак Обама несе "юридичну відповідальність" за вирішення "долі нашого батька" і що поховання у морі "принижує його сім'ю і прихильників".

Президент США Барак Обама закликав Пакистан розслідувати, яким чином лідер "Аль-Кайди" зміг жити у військовому місті Абботтабад непоміченим, а також з'ясувати, чи будь-хто з представників влади знав про його місцезнаходження.

Прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Раза Гілані у свою чергу заявив, що звинувачення на адресу Пакистану в пособництві бін Ладену і некомпетентності є "абсурдними".

Новини на цю ж тему