Росія обговорює хімічну кастрацію за педофілію

Президент Росії Дмітрій Медведєв заявив, що держава повинна розглянути питання про добровільну "хімічну кастрацію" як покарання за сексуальне насильство над дітьми.

Копирайт изображения AP
Image caption Кремль уперше заявив про підтримку хімічної кастрації педофілів

Пан Медведєв сказав, що засуджених за педофілію слід карати якнайсуворіше, у тому числі застосовувати ін'єкції для придушення їхнього статевого потягу.

Російський впливовий слідчий комітет вже розробив проект закону, що дозволяє цю процедуру. Кремль уперше заявив про підтримку такого кроку.

Процес, відомий як хімічна кастрація, зазвичай полягає у ін'єкціях, що знижують рівень тестостерону, зменшуючи таким чином сексуальний потяг.

Ця процедура, на відміну від хірургічної кастрації, не має довічного ефекту.

Добровільні засади

Пан Медведєв запропонував провести обговорення цієї проблеми, однак кінцеве рішення він залишив за собою:

"Враховуючи жахливість скоєних злочинів, наше завдання - принаймні обговорити це питання," - сказав президент Росії на засіданні уряду, додавши, що застосування ін'єкцій "імовірно, буде можливим лише на добровільних засадах".

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві Стів Розенберг каже, що пропозиція російського президента одержала широку підтримку, хоча деякі російські політики запропонували зробити хімічну кастрацію примусовою.

За даними головного слідчого Росії Олександра Бастрикіна, минулого року було скоєно понад 9500 сексуальних злочинів проти неповнолітніх.