Коло допитаних у справі Тимошенко збільшується

Юлія Тимошенко залишила засідання Печерського суду у Києві, де розглядається її скарга на порушення кримінальної справи щодо газових угод 2009 року. Екс-прем‘єр звинуватила суд у зволіканні з розглядом скарги.

Копирайт изображения www.tymoshenko.ua
Image caption Юлія Тимошенко вважає справу проти неї сфальшованою

За словами пані Тимошенко, вона не хоче брати участь у фарсі. "Суддя проконсультувалася зі своїми господарями, і їй дали вказівку навмисне брати пресу і людей змором. Суддя зазвичай просто перелічує матеріали, які увійшли до справи, а не зачитує їх посторінково. А це 1150 сторінок!"

У середу протягом дня з Печерського суду, де мала слухатися скарга, надходила суперечлива інформація.

Вранці захисник пані Тимошенко, депутат від БЮТ Сергій Власенко заявив, що попри рішення того ж суду у вівторок про можливість часткової присутності ЗМІ в залі, у середу суддя був категорично проти цього. Як каже захисник, суддя нічим не мотивував своє рішення - він просто сказав, що вважає це за необхідне.

Між тим вже вдень журналістів таки пустили.

Сама Юлія Тимошенко вважає, що матеріали, які стали підставою для порушення проти неї кримінальної справи, свідчать про замовний характер політичного переслідування.

"Більшість матеріалів, які знаходяться у справах, які передала прокуратура, є сфальшованими, вони не є реальними",- сказала на своєму сайті Юлія Тимошенко.

Влада звинувачує екс-прем’єра у підписанні невигідних для України контрактів, що призвели до мільярдних збитків. Нинішні намагання уряду переглянути домовленості з Росією наштовхуються на спротив Москви.

Цього ж дня фракції БЮТ і НУНС у Верховній Раді залишили залу засідань парламенту на знак протесту проти судового процессу над екс-прем’єром.

"Фракція покидає зал і йде захищати свого лідера",- сказав голова фракції БЮТ Іван Кириленко, назвавши кримінальну справу проти Тимошенко щодо газових контрактів 2009 року фарсом.

Пан Кириленко назвав неприпустимим той факт, що "день опозиції у залі засідань почався на тлі такого демонстративного переслідування і Юрія Луценка, і Юлії Тимошенко".

Перед цим Верховна Рада відмовилася заслухати інформацію Генпрокуратури та уповноваженого з прав людини щодо ситуації з Луценком.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов висловив підозру, що "опозиції не потрібне вирішення питання, а потрібен скандал".

У середу ще один урядовець Кабміну Юлії Тимошенко – екс-міністр регіонального розвитку та будівництва, заступник голови Народного руху Василь Куйбіда - був викликаний до Генеральної прокуратури. Водночас екс-міністр сказав, що його викликали до слідчого, який веде справу Юлії Тимошенко. І він був допитаний як свідок у газовій справі екс-прем’єра.

Минулого року після приходу до влади Віктора Януковича Печерський суд Києва вже розглядав справу Василя Куйбіди, яку ініціювала СБУ. Екс-міністра звинувачували у порушенні закондовства щодо деяких кадрових призначень у Рівненській області. Але справа була закрита.

Експерти нагадують, що проти кількох урядовців Кабміну Юлії Тимошенко Генеральна прокуратура порушила кримінальні справи. Опозиція називає це політичними переслідуваннями, мета яких, на її думку, не дати чільним опозиційним політикам взяти участь у наступних виборах – парламентських і президентських.