Полковника Каддафі показали вперше за 2 тижні

Муаммар Каддафі Копирайт изображения Reuters
Image caption Полковник Каддафі виглядає цілком здоровим на відео

Державне телебачення Лівії показало кадри зустрічі полковника Муаммара Каддафі з племінними лідерами у Тріполі. Це його перша публічна поява за два тижні.

Лівійська влада каже, що відео зняли у столиці країни у середу, однак цю інформацію не можна підтведити з незалежних джерел.

Каддафі не з’являвся на публіці від 30 квітня, коли авіаударом НАТО було вбито його наймолодшого сина і трьох онуків.

На відео, показаному лівійським телебаченням, полковник Каддафі виглядав цілком здоровим, вбраний у своє відоме коричневе вбрання, темні окуляри і чорний головний убір.

Здобутки повстанців

Повстанці у Лівії кажуть, що вони просуваються на захід у напрямку до столиці Тріполі, після того, як захопили ключові райони в місті Місурата.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Повстанці кажуть, що взяли під контроль місто Місрата.

Раніше лівійські повстанці повідомили, що вони захопили аеропорт в Місураті. Як каже кореспондент Бі-Бі-Сі, якщо повстанцям справді вдалося прорвати облогу міста Місурата, то це була б значна подія.

Тіла проурядових військових лежали на вулиці, повстанці ж святкували перемогу, кажуть кореспонденти.

Повідомляється також, що близько десяти повстанців було поранено.

Тим часом, повідомляють про нові вибухи у Тріполі, що сталися у середу.

Авіаудари НАТО

Раніше представники НАТО заявили, що відтоді, як альянс перебрав на себе командування військовими операціями у Лівії, його літаки здійснили шість тисяч бойових вильотів над країною.

Авіаудари мали допомогти безпеці повстанців у їхніх опорних пунктах у східній частині Лівії, однак, за словами оглядачів, поки невідомо наскільки вони сприяли послабленню Карафі на заході країни.

Водночас НАТО каже, що у Лівії було досягнуто "суттєвого поступу".

Новини на цю ж тему