США не хотіли вбивати бін Ладена

Генеральний прокурор США Ерик Голдер заявив, що операцію проти бін Ладена не можна називати заздалегідь спланованим убивством.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі він сказав, що перед загоном спецназу США ставили завдання "застрелити або взяти в полон" найбільш розшукуваного у світі терориста. І в разі його готовності здатися американці б із цим погодилися.

Копирайт изображения AFP
Image caption Пакистанці протестують проти рейду вояків США

Голдер додав, що підрозділ США діяв правильно, беручи до уваги відсутність свідчень того, що бін Ладен збирався добровільно здатися.

"Якби була реальна можливість капітуляції, то це б відбулося", - сказав пан Голдер.

Він додав, що найголовнішим завданням в операції 2 травня було забезпечити безпеку американських вояків.

Криваві плани

Лідер "Аль-Кайди" Осама бін Ладен підраховував, скільки саме американців треба вбити, щоби США покинули Близький Схід.

Про це свідчать документи, захоплені в Пакистані під час рейду американського спецназу 2 травня. Серед них - щоденники бін Ладена. Повідомляють, що він, зокрема, писав про малу ефективність незначних нападів, скоєних після 11 вересня 2001 року.

Окрім цього, "терорист номер один", убитий під час операції американського спецпідрозділу в пакистанському місті Абботтабад, закликав своїх прихильників здійснювати напади на невеликі міста і на залізниці.

Представники американської адміністрації повідомили агентству Франс прес на умовах анонімності, що аналіз паперів бін Ладена і його комп'ютера показав, що він був причетний до всіх погроз, які мережа "Аль-Кайда" озвучувала останніми роками.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Пакистанська поліція охороняє віллу бін Ладена

Повідомляють, що саме ці плани "Аль-Кайди" стосовно Європи стали причиною посилення минулого року заходів безпеки на транспорті і в посольствах.

Осама бін Ладен пропонував здійснювати напади під час відзначення видатних дат - Дня незалежності США 4 липня і 10-тих роковин терактів 11 вересня 2001 року.

У його щоденнику містився запис і про те, що атаки треба здійснювати не лише в Нью-Йорку, а і в інших американських містах, зокрема, Лос-Анджелесі.

Джерела в Білому домі повідомили також, що, конкретизуючи свою тезу про кількість убитих американців, яка б здатна була змінити політику США на Близькому Сході, бін Ладен дійшов висновку, що ця цифра має вимірюватися тисячами.