У Єврозоні фіксують зростання економіки

У Єврозоні фікусують зростання економіки
Image caption Для фінансистів стало позитивною несподіванкою зростання економік Німеччини та Франції

Економіка 17 країн, які послуговуються спільною європейською валютою, виросла на 0,8% за перший квартал 2011 року. Це на 0,3% більше, ніж у попередні 3 місяці.

Такі цифри єврозоні передусім принесла Німеччина, яка повідомила про зростання своєї економіки на 1,5%. Аналітики пов'язують таке зростання ВВП Німеччини з підвищеним попитом на автомобілі, устаткування та інші промислові товари.

Цифри показують, що і імпорт, і експорт Німеччини зросли до найвищих місячних показників від початку статистичних спострежень у 1950 році. Крім того, на Німеччину не вплинули економічні кризи у Греції та Португалії.

Неочікуваним для експертів стало зростання на 0,8% економіки Греції, яка накопичила величезні борги.

Натомість, економіка Португалії зросла на 0,3%, а Іспанії на 0,1%. Хоча навіть мінімальне зростання ВВП Португалії здивувало фінансистів. Вони очікували від Лісабона негативного зростання через жорсткі заходи економії, які супроводжувалися пакетом фінансового порятунку від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду.

Платон Монокруссос з Євробанку говорить, що ці цифри стали "великою позитивною несподіванкою, яка перевищила очікування на ринку".

Водночас зростання економіки Італії, яке становить 0,1%, теж стало неочікуваним для експертів, але вже у негативному значенні. Такий самий показник Італія мала і в останньому кварталі 2010 року, хоча уряд прогнозував зростання на 1,3% або 1,1%.

Аналітики також говорять про доволі велике зростання Франції - на 1%, яка не мала таких економічних показників із другого кварталу 2006 року.

Міністр економіки Франції Крістін Лагард твердить, що тепер вона "впевнена, що плани уряду про зростання ВВП на 2% у 2011 році можуть бути виконані". Передусім вона покладає надії на виробничий сектор економіки країни.

Для порівняння: ВВП Британії зріс на 0,5% за перший квартал 2011 року.