Суперника Лукашенка засудили на 5 років

Андрій Санніков Копирайт изображения Getty Images
Image caption Попри вирок до 5 років ув’язнення Андрій Санніков вважає себе переможцем

Суд у Білорусі засудив Андрея Саннікова - ключового лідера опозиції, який був кандидатом у президенти на останніх виборах, до 5 років ув’язнення за організацію масових протестів у день голосування 19 грудня.

Рішення про позбавлення волі із відбуванням покарання у колонії суворого режиму ухвалив суд Ленінського району Мінська.

57-річний Санніков - перший засуджений серед 5 екс-кандидатів на посаду президента Білорусі, що змагалися у грудні минулого року із Александром Лукашенком. Раніше пан Санніков був заступником міністра закордонних справ, а згодом став одним із співзасновників правохахисної групи "Хартія-97".

Дружина Андрея Саннікова, журналістка Іріна Халіп також очікує на вирок суду щодо її участі у протестах 19 грудня.

Очікується, що цей вирок має стати відомий у понеділок, і що вона може бути ув’язена на 2 роки. Родина побоюється, що за таких обставин їхнього сина Данила, якому у неділю має виповнитися 4 роки, може примусово взяти під опіку держава.

Ще чотирьох учасників акцій протесту, що відбулися у день виборів 19 грудня минулого року, також покарано ув’язненням на термін від 3 до 3.5 років у колоніях суворого режиму. Подробиці тут

Андрія Саннікова звинувачують у організації масових безпорядків, а студентів Федіра Єременока, Іллю Василевича та активіста "Молодого фронту" Олега Гнедчика - в участі у масових заворушеннях.

Захист наполягає, що засуджені є невинними.

Ще двоє колишніх кандидатів у президенти Білорусі - Володимир Некляєв та Віталій Римашевький також перебувають під слідством за звинуваченнями в організації масових заворушень, проте, як очікується, вироки щодо них мають бути м’якішими, ніж щодо Саннікова.

Масові акції протесту у Мінську під час останніх президентських виборів та методи їх придушення владою, коли було заарештовано приблизно 700 учасників тих акцій, привернули увагу світової громадськості. Подробиці тут

Вони також призвели до подальшої політичної ізоляції нинішнього білоруського президента Александра Лукашенка, який перебуває на посаді преидента Білорусі від 1994 року.

ЄС та США заборонили білоруському президенту, а також ще 150 його найбличжим соратникам в’їзд до Сполучених Штатів та країн Євросоюзу.

Новини на цю ж тему