Франція шокована арештом голови МВФ

Голова МВФ Домінік Стросс-Кан Копирайт изображения Reuters
Image caption Арешт голови МВФ - кінець його кар'єрі?

Новина про арешт голови Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана викликала шокову реакцію у Франції, де подробиці особистого життя політиків рідко стають надбанням громадськості.

Мартіна Обрі, яка є лідером Соціалістичної партії, до якої належить пан Стросс-Кан, каже, що новина про це вразила її "як грім серед ясного неба".

Колишній кандидат у президенти від центристів Франсуа Бейру сказав, що його непокоїть подібний розвиток подій, який завдає удару по іміджу Франції.

Недавні соцопитування у Франції засвідчили, що на майбутніх президентських виборах Стросс-Кан міг би перемогти Ніколя Саркозі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Досі Домініка Стросс-Кана вважали можливим суперником Ніколя Саркозі на президентських виборах у Франції

Однак, як повідомляє із Парижа кореспондент Бі-Бі-Сі, яким би не був результат судового слідства в Нью-Йорку, на політичній кар'єрі Стросс-Кана можна поставити крапку, як і, очевидно, на його дільності в МВФ.

Хто і за що звинувачує

Поліція затримала голову МВФ у аеропорту Джона Кеннеді у літаку компанії Air France за кілька хвилин до того, як він мав вилетіти до Парижа.

Поліція повідомила Бі-Бі-Сі, що пана Стросс-Кана звинувачують у сексуальних домаганнях, спробі зґвалтування та незаконному позбавленні волі.

Звинувачення проти 62-річного голови МВФ висунула 32-річна служниця готелю Sofitel на Таймс-Сквер у Нью-Йорку.

Представник ньюйоркської поліції Пол Браун розповів журналістам деякі подробиці інциденту.

"Жінка розповіла слідчим, що він вийшов голий із ванни, кинувся коридором до неї, затягнув її у спальню і почав її домагатися, судячи із її розповіді", - сказав Браун.

"Вона пручалася, але він протяг її по коридору у ванну, де здійснив незаконні дії сексуального характеру, судячи з того, що вона розповіла детективам. Потім він намагався закрити її в номері готелю", - додав поліцейський.

Пол Браун також додав, що пан Стросс-Кан залишив готель "поспіхом", залишивши свій мобільний телефон та інші особисті речі.

За словами поліції, у Стросс-Кана немає дипломатичного імунітету, тому він швидше за все постане перед судом вже у неділю.

МВФ поки що не коментує інциденту.

Водночас адвокат Стросс-Кана заявив агенції Reuters, що він доводитиме свою невинність.

Голову МВФ звинувачують не вперше

Домінік Стросс-Кан очолює МВФ із 2007 року.

Це вже не вперше, коли його звинувачують у сексуальних домаганнях. У жовтні 2008 року керівництво фонду розслідувало зв'язок голови МВФ із його співробітницею.

Тоді Стросс-Кан вибачився перед керівництвом фонду та своєю дружиною, однак відкинув звинувачення у зловживанні службовим становищем.