Поліція затримала голову МВФ

Голова МВФ Домінік Стросс-Кан Копирайт изображения Reuters
Image caption Арешт голови МВФ - кінець його кар'єрі?

Поліція Нью-Йорка висунула офіційні обвинувачення голові Міжнародного валютного фонду Домініку Стросс-Кану за сексуальні домагання до працівниці готелю.

Поліція затримала голову МВФ у аеропорту Джона Кеннеді у літаку компанії Air France за кілька хвилин до того, як він мав вилетіти до Парижа.

Поліція повідомила Бі-Бі-Сі, що пана Стросс-Кана звинувачують у сексуальних домаганнях, спробі зґвалтування та незаконному позбавленні волі.

Хто і за що звинувачує

Звинувачення проти 62-річного голови МВФ висунула 32-річна служниця готелю Sofitel на Таймс-Сквер у Нью-Йорку.

Представник ньюйоркської поліції Пол Браун розповів журналістам деякі подробиці інциденту.

"Жінка розповіла слідчим, що він вийшов голий із ванни, кинувся коридором до неї, затягнув її у спальню і почав її домагатися, судячи із її розповіді", - сказав Браун.

"Вона пручалася, але він протяг її по коридору у ванну, де здійснив незаконні дії сексуального характеру, судячи з того, що вона розповіла детективам. Потім він намагався закрити її в номері готелю", - додав поліцейський.

Пол Браун також додав, що пан Стросс-Кан залишив готель "поспіхом", залишивши свій мобільний телефон та інші особисті речі.

За словами поліції, у Стросс-Кана немає дипломатичного імунітету, тому він швидше за все постане перед судом вже у неділю.

МВФ поки що не коментує інциденту.

Водночас адвокат Стросс-Кана заявив агенції Reuters, що він доводитиме свою невинність.

Наслідки для кар'єри

Голова Міжнародного валютного фонду їхав на зустріч міністрів фінансів країн Євросоюзу, яка має відбутися у Брюсселі у понеділок. На ній мають обговорювати надання фінансової допомоги Португалії та Греції.

Кореспонденти кажуть, що затримання голови МВФ може зашкодити спробам стабілізації фінансової ситуації у європейських країнах.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Досі Домініка Стросс-Кана вважали можливим суперником Ніколя Саркозі на президентських виборах у Франції

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Нью-йорку також каже, що інцидент стався у найвирішальніший момент у кар'єрі пана Кана, і може зруйнувати будь-які його подальші політичні амбіції.

Колишнього міністра фінансів Франції та провідного політика Соціалістичної партії вважають одним із можливих кандидатів на посаду президента Франції. Вибори мають відбутися навесні 2012 року.

Голову МВФ звинувачують не вперше

Домінік Стросс-Кан очолює МВФ із 2007 року.

Це вже не вперше, коли його звинувачують у сексуальних домаганнях. У жовтні 2008 року керівництво фонду розслідувало зв'язок голови МВФ із його співробітницею.

Тоді Стросс-Кан вибачився перед керівництвом фонду та своєю дружиною, однак відкинув звинувачення у зловживанні службовим становищем.